Finans dünyası için müthiş senaryo: Dolar çökecek, Bitcoin fırsat olacak

0 24

Yatırım bankacılığı devi Morgan Stanley’in eski Asya başkanı Stephen Roach ABD Doları’nın değerinin önemli ölçüde kaybedeceğini belirterek Bitcoin ve altının bundan yararlanabileceğini söyledi.

CNBCde konuşan Roach salgının ortasında hızla değişen dünyayı ülkenin büyük bütçe açığı ve ülkenin küreselleşmeyi yavaşlatma çabalarıyla anlattı.

BİTCOİN FEDDEN FAYDALANABİLİR… TIKLAYIN

Dünyanın rezerv para biriminin sonunu tahmin eden Roach yatırımcıları olası bir dolar çöküşü konusunda uyarmanın zamanı geldiğini söylerek “ABD ekonomisi uzun süredir bazı büyük makro dengesizliklerin etkisi altında – çok düşük yurtiçi tasarruf oranları ve kronik cari işlemler açığı.Bütçe açığındaki sıçramalarla bu sorunlar daha kötüye gidecek” dedi.

Roach daha sonra “Amortisman için ayarlanan ulusal tasarruf oranı muhtemelen negatif bölgeye doğru derinleşecek. Aynı zamanda Amerika küreselleşmeden uzaklaşıyor ve kendini dünyanın geri kalanından ayırmaya odaklanıyor. Bence bu ölümcül bir kombinasyon. Dolar çok çok keskin bir şekilde düşecek” yorumunu yaptı.

Ekonomist doların 2011de en düşük seviyelerini kolayca test edebileceğini ve önümüzdeki bir iki yıl içinde yüzde 35e kadar düşebileceğini tahmin ediyor.

Bloombergde yayınlanan bir makalede Roach yatırımcıların çöküşe karşı bir çit ararken kripto para birimlerinin ve altının zayıflığından faydalanması gerektiğini belirtiyor…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku