Kurumsal dev, küresel ısınmayla mücadele için Blockchain teknolojisini kullanacak

0 1

Unilever 15 Haziranda iklim değişikliğiyle mücadeleyi amaçlayan ve Blockchain teknolojisinin önemli bir rol oynayacağı 1 milyar Euro değerinde girişimi açıkladı.

İzlenebilirlik ve şeffaflık

Unilever önümüzdeki on yıl boyunca çevreyi korumak için kullanılacak 1 milyar Euroluk (113 milyar dolar) bir fon oluşturdu:
 

“Unileverin markaları eylemi hızlandırmak için yeni İklim ve Doğa Fonuna topluca 1 milyar Euro yatırım yapacak. Bu yatırım önümüzdeki on yıl boyunca anlamlı ve belirleyici önlemler almak için kullanılacak. Projelerin arasında tabiat restorasyonu ağaçlandırma  karbon tutulması vahşi yaşamın korunması ve su koruması gibi anlamlı ve kararlı olduğunu düşündükleri içerikler yer alacak.”

 Şirket 2023 yılına kadar “ormansızlaşmayan tedarik zincirini” sağlamayı umuyor:

“Bunu başarabilmek için uydu takibi konum takibi ve blockchain gibi küçük toprak sahiplerinin katılımını artıran ve türev kaynak kullanımına yaklaşımımızı değiştiren yeni dijital teknolojileri kullanarak takip edilebilirlik ve şeffaflığı artıracağız.”

Karbon ayak izi

Unilever 2019 yılında blockchain teknolojisini reklam uygunlaştırmada kullanmaya başladı.

İştiraki Ben & Jerry’s müşterilerinin karbon ayak izlerini azaltmaya katkı sağlamasını mümkün kılan Blockchain tabanlı bir platform işletiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku