Bu Bitcoin Metriği Ralli Hakkında Önemli Bir Uyarıda Bulunuyor 

0 3

Bitcoinin konsolidasyon aşaması fiyatın tekrar 19 bin doların üzerine çıkmasıyla daha yüksek bir işlem aralığında gerçekleşmeye devam ediyor. Aslında BTC 19 bin doların altına her düştüğünde sektör genelinde düşüş endişeleri yeniden su yüzüne çıktı.

Fiyatın 19 bin doların üzerindeki konumunu yeniden keşfetmesinin olumlu bir gelişme olmasının nedeni budur. Bununla birlikte Santimente göre BTCnin yaklaşan ticaret seanslarını tanımlayabilecek kritik bir geri dönüş yakında meydana gelebilir.

  Tescilli tüketilen token yaşı (Token age consumed) metriği yeni bir seviyeye ulaştı; BTC hodlerları hareket ediyor mu?

Aşağıdaki tabloya göre tescilli tüketilen token yaşı  isimli Metrik son zamanlarda yeni bir zirveye ulaştı: 40 gündeki en yüksek seviyesine ulaştı. Bu metrik hareketsiz haldeki Bitcoinlerin alandaki hareketini tanımlar ve metriğin yükselişi eski BTClerin yeni taşındığını gösterir.

Tarihsel olarak bu tür ani yükselişler trendlerde tersine dönmeye ve sonunda Bitcoinin değer kaybetmesine yol açtı. Bu duygu Bitcoinin aktif arzının geçtiğimiz birkaç gün içinde azalmasıyla da gösterilebilir.

 Ayrıca 6-12 ay arasında token tutan hodler sayısışu anda düşüşte bu da yeni hodlerların karlarını alıp piyasadan çıkabileceğini düşündürüyor.

Bitcoinin satış baskısı absorbe edliyor mu?

Aktif arz düşmüş olsa da 1den fazla coini tutan Bitcoin adreslerinin sayısının da yeni bir yüksekliğe ulaştığını unutmamak önemlidir. Hareketsiz kripto paralar piyasaya yeniden girerken satış baskısının yeni adresler tarafından hızla absorbe edildiği tahmin edilebilir.

Bitcoin fiyatı 20 bin dolar seviyesini geçemese de duyarlılık büyük ölçüde olumlu kalıyor.

 Ancak aşırı hırslı bir duygu tam olarak olumlu bir gelişme değildir. Korku ve Açgözlülük endeksinde tüm zamanların en yüksek puanı olan 95e ulaşması endişe verici bir işaret. Buradan endeksin yalnızca grafiklerde düşüş eğilimi göstermesiyle ilişkilendirilecek bir gelişme olarak düşmesi bekleniyor.

Mass Mutual’ın 100 milyon dolarlık yatırımı bir fark yaratır mı?

Kesinlikle evet.

Mass Mutual yüz yılı aşkın süredir sermaye riskini yöneten bir sigorta şirketidir ve sonunda Bitcoine 100 milyon dolarlık bir yatırım yaparak piyasada yeniden güven hissi uyandırdı.

Piyasa yapısına göre fiyat yine de düşebilirken Bitcoin kurumsal açıdan destek almaya devam ediyor bu da sonunda uzun vadede kripto para piyasası için olum bir gelişme.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku