Financial Times Bitcoin i (BTC) Manşet Yaptı!

0 0

Bitcoin yeni yılda şaşırtıcı ve devasa fiyat artışına devam etti. Analistlere göre son zamanlarda yaşanan büyük artışın arkasında hızlı kar arayan büyük yatırımcılar var.  Bitcoin hafta sonunda gösterdiği şaşırtıcı performansıyla önde gelen bütün medya kuruluşlarının dikkatini çekmiş durumda. 

İngilterenin ve Dünyanın önce gelen ekonomi gazetelerinden Finansal Times Bitcoini bugün manşetine taşıdı. 

Gazete geçen yıl yüzde 300den fazla kazanç sağlayan lider kripto para biriminin 2021de de raliisini devam ettirdiğini belirtti.

 Finansal Times ekonomi analisterinden ve Londra merkezli bir kripto para birimi platformu olan Lunonun CEOsu Marcus Swanepoel “Bitcoin savunucularının en ateşlisi bile bu kadar kısa bir sürede bu kadar hızlı bir fiyat artışı öngöremezdi” dedi. Swanepoel ayrıca küçük bir geri çekilmenin olabileceğini sözlerine ekledi. 

Swanepoel “Ancak bu dönüm noktasına ulaşırken gördüğümüz model keskin bir artıştan ziyade tutarlı bir artış. Bitcoini bu yıl gerçekten herkesi şaşırttı” dedi. Ve yıl sonundan önce 100 bin dolar seviyesine yaklaşan bir fiyatın mümkün olduğunu söyledi.

 BTC Altını ve Borsayı Geride Bıraktı

Gazete ayrıca BTCnin ana akım varlık sınıflarını çok geride bıraktığına değindi. Wall Streetin S&P 500 borsa endeksindeki yüzde 16 artışa ve altının yüzde 25 rallisine kıyasla Bitcoin geçen yıl yüzde 305 arttı.”

Son olarak haber Bitcoinin rallisine kripto para biriminin finansal sisteme daha entegre hale geldiğine dair işaretler yardımcı olduğunu  Ekim ayında PayPal ABD müşterilerine dijital cüzdanlarında Bitcoin tutma seçeneği verileceğini söylediğini ve  Aralık ayında kripto para borsası Coinbase halka açılmak için düzenleyicilere başvurduğunu belirterek Bitcoindeki rallinin devam edeceğini ima etti. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku