Bitci Ev Sahipliğinde Bitcoin in 12.Doğum Gününe Özel Canlı Yayında Önemli Açıklamalar!

0 1

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) ilk bloku (genesis blok) 3 Ocak 2009 tarihinde çıkarıldı. Bu sebeple her yıl 3 Ocak Bitcoin’in doğum günü olarak kutlanmaktadır. Kripto para borsası Bitci’nin ev sahipliğinde Bitci CEO’su Onur Altan Tan Ekonomi Gazetecisi Erkan Öz ve Bitci Baş Analisti Mehmet Çoban’ın katılımıyla Bitcoin’in bu yıl ki doğum gününe özel bir canlı yayın gerçekleştirildi.

Bitci CEO’su Onur Altan Tan: Taraftar Token Konusunda Birçok Yeni Kulüple Görüşüyoruz

Yayında önemli açıklamalarda bulunan Bitci CEO’su Tan Bitci’nin 2021’de globale açılmaya hazırlandığının ve yeni taraftar token’larının yolda olduğunun müjdesini verdi. 2019-2020 yıllarında Blockchain teknolojisini kurumlara getirmek için yerli ve milli Bitci Chain’i geliştirdiklerini belirten Tan şunları söyledi:

“Bitci Chain ile marka token’ları taraftar token’ları sadakat token’ları gibi projeler hayata geçirilebiliyor. Bitci Chain üzerinde hayat bulan Karşıyaka Taraftar token’ı ile başlayan taraftar token projelerine 2021 yılında da yenilerini ekleyeceğiz. Şu anda Türkiye’den 5 İtalya’dan 2 İspanya’dan 3 İngiltere’den 2 Almanya’dan 1 spor kulübü ile görüşmelerimiz devam ediyor. Yeni yılda Bitci Chain üzerinden daha fazla taraftar token’ını kullanıma sunmayı hedefliyoruz.”

Kripto paradan Türk lirasına ödeme platformu olan Bitci Pay tarafındaki son duruma da değinen Tan Bitci Pay ile kripto para severler için kripto para kullanımını teşvik ettiklerini söyledi ve şunları ekledi:

“Bitci Pay’i pilot bölge olarak bir süredir Bodrum’da kullanıyorduk fakat 2021 ile birlikte Türkiye genelinde kullanıma sunacağız.”

Erkan Öz: Bitcoin’de 2013 Benzeri Bir Senaryoya Dikkat!

Bitcoin için 2021 beklentilerinin yanında duyurumlarını da paylaşan Erkan Öz Ocak ayının bir düzeltme ayı olmasının beklendiğini fakat bunun muallakta olduğunu ve 50.000 dolar senaryosunun gündemde olduğunu söyledi.

Mevcut Bitcoin yükseliş sezonunun 2013’te başlayan yükseliş sezonuna kıyasla yavaş 2017’de başlayan yükseliş sezonuna kıyasla da hızlı olduğunu aktaran Öz Bitcoin için 2021 beklentilerini paylaştı:

“2020’de başlayan yükseliş 2017’den hızlı. Elimizde yükselişin yaşandığı en yakın sezon 2017. İnsanlar genelde 2016’daki yarılanmadan sonra gelen 2017 yükseliş sezonunu biliyorlar fakat bir de 2013 yılı var. Bugün piyasadaki yükseliş 2013’e göre yavaş 2017’ye göre de hızlı. Bu da akıllara 2013 benzeri bir senaryonun yaşanabileceği ihtimalini getiriyor. 2017’de Bitcoin yükselişine devam etmişti fakat 2013’te yükseliş sezonunun başladığı ilk günden itibaren çok hızlı yükselmiş ve şu anki yükseliş hızına göre 1-2 ay içinde tepe noktaya ulaşarak %60-70 oranında düşmüş ardından yatay ve yukarı seyredip son bir ayda asıl büyük yükselişini yapıp korkunç bir seviyeye ulaşmıştı. 2013 yükselişi 12-13 dolarlardan başlıyor ara zirve 213 dolar ve sonunda ulaştığı 1.000 dolar-1.100 dolar seviyeleri. Yani bu senaryo üzerinde düşünülmesi ve durulması gereken bir senaryo. Eğer 2013 senaryosuna benzer bir senaryo yaşarsak akıllara 2013 benzeri bir ara zirve ve düzeltme olabilir mi sorusu geliyor. Yatırımcıların bunu düşünerek en azından tedbir almalarını tavsiye ederim.”

“Daha İşin Başındayız”

Bitcoin’deki yükselişin kurumsal yatırımcılarla bağlantısı konusunda da değerlendirmede bulunan Öz genel olarak kurumsal yatırımcıların yükselişi tetiklediğini fakat kurumsalların yatırım miktarının sanıldığı kadar yüksek olmadığının altını çizdi. Bitcoin’in toplam piyasa değerinin oldukça düşük olduğunu hatırlatan Öz şirketlerin lider kripto parayı hala tehlikeli gördükleri için portföylerinin yalnızca %1-%2’sini Bitcoin’e ayırdıklarını söyledi. Öz: “Daha işin başındayız. 1-2 yıl içerisinde daha fazla kurumsal yatırımcının daha yüksek miktarlarda Bitcoin alımı yapacağını göreceğiz.”

Bitcoin’in Doğum Günü özel yayınının tekrarına buradan devam ederek ulaşabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku