Bitcoin (BTC) 40 Bin Dolar Seviyesini Aştı! İşte Rallinin Arkasındaki 3 Neden!

0 2

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre Bitcoin Bitstamp borsasında 40 bin dolar seviyesini geçti. Daha önce BTC bu seviyeyi aşıp 8 Ocakta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.94156 dola a yükselmişti. 

Bundan sonra lider kripto para birimi 15 Ocakta 39.187 dolara kadar yükseldi ve o zamandan beri yatay işlem gördü. BTC birkaç kez 33 bin doların altına da indi.

Bitcoin Bu 3 Nedenden Ötürü 40 Bin Doların Üzerine Çıkmış Olabilir

Birinci sebep Bitcoin hash oranının hızlanmasıdır. Coin Metricsten alınan verilere göre hash oranı bu hafta 1749 EH /sye ulaşarak rekor kırdı.

Bitcoin fiyatının artmasındaki ikinci neden Bitcoin madenciliği zorluğunun artmasıdır. Bu metriğin değeri yüzde 293 arttı.

Ayrıca uzmanlar Bitcoini bu sefer yukarı iten faktörlerden birinin de MicroStrategy ve CEOsu Michael Saylor tarafından düzenlenen ve Bitcoinin kendileri için ne ifade ettiğini bir değer deposu ve enflasyon koruması olarak kullanılabileceğinin nedenini açıklamak için yaklaşık 1.400 şirketin  yöneticilerini bir araya getirdikleri konferans olduğuna inanıyor.   

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku