FIDELITY NIN KRİPTO PARA DEPOLAMA HİZMETİ MART AYINDA DEVREYE GİRECEK

0 0

72 trilyon doların üzerinde müşteri varlığını yöneten Amerikan yatırım şirketi Fidelity Mart ayında kripto para güvenli depolama & saklama işlemlerinin devreye gireceğini açıkladı.

Bloomberg başta olmak üzere birçok ünlü basın kuruluşu tarafından duyurulan habere göre Fidelity tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Şu anda seçmiş olduğumuz bazı müşterilerimize bu hizmeti sunuyoruz. Önümüzdeki aylar boyunca da yine uygun ülkelerdeki bu tarz bir hizmete ihtiyaç duyan müşterilerimize de bu opsiyonu sunmak istiyoruz.”

Fidelity CEOsu Abigail Johnson 2017 yılında şirkette Bitcoin ve Ethereum (ETH) madenciliğini tanıtan dijital para biriminin açık bir savunucusu. New Yorkta düzenlenen bir konferansta “Ben bir inanç insanıyım” dedi. Bugün sizlerin önünde duran dijital para birimlerinden vazgeçmemiş büyük bir finans şirketlerinden biriyim. ”

Geleneksel hisse senetleri ve tahvil piyasalarında yaygın olan bu hizmetler hırsızlık olasılığını azaltmak için bir varlık bulundurmayı teklif eden üçüncü taraf hizmetleridir. Saklama hizmetleri bankalardan depolanan finansal varlıkları kendi amaçları için kullanmalarına izin verilmemesi nedeniyle farklılık göstermektedir.

BNY Mellon JP Morgan ve Northern Trust gibi büyük firmalar para menkul kıymetler altın ve elmas gibi varlıklar için velayet sunarlar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku