BITWISE YENİ ARAŞTIRMASIYLA BİTCOIN IN 2023 YILINDAKİ FİYATINI AÇIKLADI

0 0

Bitwise Asset Management piyasa yatırım mantığını ve eğilimini ölçmek için 150 finansal danışmanı içeren detaylı bir anket hazırladı. Aralık 2018’de gerçekleştirilen bu anket kripto paraların yatırım portföylerinde ne denli yer aldığı ve ne yönde talepler olduğuna yönelik sorulan soruların cevaplarını ararken fiyat tahminlerine yönelik de enteresan sonuçlar ortaya çıktı.

Anket 2018 Aralık ayı boyunca yapıldı ve 150den fazla finansal danışmana kriptomalları ve bunların müşteri portföylerinde kullanımı hakkında bir dizi soru sordu. Ankete katılanlar bağımsız kayıtlı yatırım danışmanlarını (DEA) bağımsız komisyoncu-bayi temsilcilerini finansal planlamacıları ve teleferik temsilcilerini içerdi.

Anahtar bulgular arasında:

-Ankete katılan tüm danışmanların% 79u 2018de müşterilerden kripto ile ilgili sorular aldı.

-Ankete katılan danışmanların% 9u şu anda müşteri portföylerinde kripto paralarına yer veriyor.

-Ankete katılan danışmanların% 22si 2019’da müşteri hesaplarında kripto paralar yer vemeyi veya kripto için mevcut sayıyı artırmayı planlamaktadır.

-Ankete katılan danışmanların% 55i bitcoin fiyatının önümüzdeki 5 yıl boyunca değer kazanmasını bekliyor. 31 Aralık 2023 için ortalama fiyat hedefi 17571 $ dır.

Rapor ile ilgili konuşan Bitwise Asset Management global araştırma birimi şefi Matt Hougan;

”Bitwise’ın endeksinde yaşanan yüzde 78’lik düşüşün ardından kripto paralara olan ilginin yine de arttığını görmek mümkün. Danışmanlar her zaman daha genç jenerasyon müşteriler ile birlikte çalışmak onlara ulaşmak istiyor. Bunu yapmak için kripto paraları gündeme almaları da son derece normal ve doğal bir süreç” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku