Felaket Tellallığı Yapan Bankadan Çarpıcı Bir Anket Daha!

0 80

Amerika’nın önde gelen bankalarından Bank of America, profesyonel yatırımcıların çoğunun dünyanın en büyük kripto para birimi konusunda pek iyimser olmadığını tespit eden yeni bir anket yayınladı.

CNBC’nin bildirdiğine göre, Nisan ayı BofA Fon Yöneticisi Anketine katılanların yaklaşık yüzde 75’i Bitcoin’i (BTC)bir “balon” olarak gördüklerini söyledi.

Yönetim altındaki varlıkları 533 milyar dolar olan 200 katılımcı ankete katıldı. Ankete katılanların sadece yüzde 16’sı Bitcoin’in bir balon olmadığını söylerken, yüzde 10’u herhangi bir fikir belirtmedi.

Ankete katılanların yüzde 30’undan fazlası, teknoloji hisselerinin en iyi yatırım olduğunu, yani hızlı fiyat değerlemesi geçmişine ve çok sayıda benzer düşünen spekülatif yatırımcıya sahip bir varlık olduğunu belirtti. Ankete katılanların yüzde 27’si Bitcoin’in şu anda en iyi yatırım olduğunu söylerken, yüzde 10’u 2021’de BTC’nin teknoloji hisselerinden daha iyi performans göstereceğini tahmin ediyor.

BofA daha önce, “Bitcoin’de uzun pozisyon almanın” in Ocak 2021’de en iyi yatırım olarak  teknoloji hisselerinde uzun pozisyon almanın” yerine geçtiğini gösteren bir anket yayınladı.

Bitcoin Eleştirisi

En son BofA anketi, bankanın analistlerinin kısa süre önce kripto para birimini “son derece oynak”, “kullanışsız” ve çevresel açıdan felaket yaratan bir varlık olarak eleştirmesinin ardından Bitcoin ile ilgili ciddi şüphecilik gösteriyor.

Diğer büyük Amerikan bankaları dijital varlıklar konusunda daha iyimser. Goldman Sachs, müşterilerinin yüzde 40’ının Mart 2021 itibariyle zaten kripto paralara maruz kaldığını açıkladıktan sonra, yatırım bankası bir Bitcoin ürünü hazırladığını açıkladı. Yine Mart ayında, JPMorgan, Bitcoin’i bir hazine varlığı olarak tutan şirketlerin hisse senetlerini içeren bir borçlanma aracı portföyü olan Cryptocurrency Exposure Basket’i duyurdu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku