Federal kurumlar, tercihini Blockchain den yana kullanıyor

0 0

Federal kurumlar şeffaflığı verimliliği güvenliği ve esnekliği için Blockchaine yöneldi.

FedTech dergisine göre ABD Gıda ve İlaç Kurumu (FDA) ve Hazine Bakanlığı gibi birçok federal kurum Blockchain kullanmaya başladı.

FDA yetkilileri 2017 yılında yeniden yayılmaya başlayan H1N1 domuz gribi virüsü ile ilgili verileri izlemek için etkili bir yol aradı. Araştırmaları sonucunda yetkililer Blockchain teknolojisinde karar kıldı.

FDAnın İlaç Değerlendirme ve Araştırma Merkezinde veri madenciliği bilişim değerlendirme ve araştırma direktörü olarak görev alan Henry Francis birçok kaynaktan gerçek zamanlı olarak şifrelenmiş verileri otomatik olarak elde etmelerini sağlayan Blockchain tabanlı bir uygulamayı geliştirdi.

Francis Gerçek Zamanlı Taşınabilir Etkileşimli Cihazlar Uygulaması (RAPID) programının federal hükümetteki ilk tam teşekküllü Blockchain uygulamalarından biri olduğunu söyledi.

Yönetimde Blockchain

Hazine Bakanlığının Finansal İnovasyon ve Dönüşüm Ofisi (FIT) de Blockchaini tercih etti. İlk uygulaması mobil cihazları izlemek ikinci uygulaması ise yazılım lisanslarını yönetmek için hayata geçirildi. Bununla birlikte FIT Blockchain kullanımının Ulusal Bilim Vakfı ile işbirliği içinde hibe ödeme süreçlerini iyileştirip iyileştiremeyeceğini test etti.

FIT Proje Direktörü Craig Fischer erken Blockchain denemelerinin umut verici olduğunu gösterdi ancak FITİN daha etkili bir şekilde yönetmek ve en iyi kullanım durumlarıyla eşleştirmek için teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinmesi gerektiğini belirtti.

Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı (HHS) toplu satın alma gücünü artırmak raporlama yükünü azaltmak endüstri ortakları için maliyetleri düşürmek ve satıcı işlemleri için kayıt tutmayı iyileştirmek için Blockchaini kullanıyor.

Gıda ve İlaç İdaresi ülkenin geniş ve merkezi olmayan gıda sistemi boyunca gıda güvenliği tehditlerini izlemek yönetmek ve ilaç tedarik zincirinde şeffaflığı artırmak amacıyla Blockchaini kullanma yöntemlerini inceliyor. Ayrıca ABD Tarım Bakanlığı (USDA) sığır tedarik zincirini izleyen bir Blockchain şirketi olan Beefchaini onayladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku