Çin bankası, dijital Yuan cüzdan kaydını hizmet dışı bıraktı

0 0

China Construction Bank (CCB) Cumartesi günü halka açık kullanıcılara dijital para birimi elektronik ödeme (DCEP) için bir cüzdan hizmeti açtı. Kayıt hizmeti kullanıcıların CCB mobil uygulaması aracılığıyla DCEP cüzdanına başvurmasına izin veren bir mobil uygulamada açıldı.

DCEP cüzdanına yapılan kayıt Çinin Merkez Bankasının dijital para birimini ihraç etme taahhüdünde önemli bir adım attı.

Devlete ait dört büyük ticari bankadan biri olan China Construction Bank müşterilerini ülkenin merkez bankası tarafından denetlenen DCEP cüzdanına kaydolmaya çağırdı bu sayede mevcut olduğunda dijital Yuan kullanılabilecek.

Bankanın müşterisi olan herkes CCB mobil uygulamasını indirerek DCEP cüzdanına kayıt olabilme hakkına sahiptir.

Dijital para birimi için CCB mobil uygulamasının kullanıcıları DCEP cüzdanında dolaşabiliyor ve CCB banka hesaplarıyla ilişkili bir cep telefonu numarasına kaydolarak etkinleştirebiliyor. Rapora göre cüzdan banka kartlarını doldurmak banka havaleleri yapmak ve QR kodları ile ödeme yapmak için kullanılabiliyor.

Sunulan bu yeni hizmet insanlar tarafından oldukça ilgi gördü. Bazı kullanıcılar banka hesaplarını DCEP cüzdanına bağlayarak küçük işlemler yapmaya dahi başladı.
Ancak banka binlerce insan tarafından ilgi gören bu özelliği yoğun olarak kullanılması sebebiyle devre dışı bıraktı. CCBnin mobil uygulamasında dijital para birimi için Bu özellik henüz resmi olarak halka açık değil. Lütfen sabırla bekleyin” ifadesine yer verildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku