FED, Stablecoin ler ve CBDC ler İçin Yönetici Arıyor!

0 1

ABD Merkez Bankası FED CBDCler (merkez bankası dijital paraları) ve stablecoinlerin sisteme nasıl katkıları olabileceğine dair araştırma yetkinliğine sahip Dijital Yenilikler ve Politika Programı Yöneticisi arayışına girdi.

Profesyonel sosyal iş ağı LinkedInde FED tarafından yayınlanan iş ilanına göre geleceğin ve günümüzün yeni ödeme platformları dijital varlıkların pozitif ve negatif yönleri merkez bankası dijitalar paraları ve stablecoinlerin denetlenmesi ve düzenleyici sınırların belirlenmesinde aktif rol alacak bir isim aranıyor.

FED Başkanı Jerome Powell geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada merkez bankasının gelişmekte olan bu teknolojiyi ve CBDClerin ne tür katkılar sağlayabileceğini dair araştırmalarına devam ettiğini belirtmişti.  Powell ayrıca aynı etkinlikte bu sözleri ile CBDC çalışmaları devam eden diğer merkez bankalarına da gönderme yapmıştı.

“İlk olma ihtiyacı hissetmiyoruz çünkü ilk rezerv para birimi olarak ilk hamle avantajımız var.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku