İrlanda Merkez Bankası Başkanından Kripto Para Yatırımcılarına Uyarı

0 0

Büyük girişimciler Bitcoine desteklerini göstermiş olsalar da hala merkez bankaları başta olmak üzere bazı büyük kurumların Bitcoin karşıtlığı devam ediyor.  İrlanda merkez bankası başkanına göre Bitcoin yatırımcıları “tüm paralarını kaybetmeye” hazırlıklı olmalıdır.

Başkan Gabriel Makhlouf tüketicilerin “doğru seçimler” yapmamasından endişe duyduğunu ve şu anda “Bitcoinin geleceğinde finansal  bir istikrar ” görmediğini söyledi. Yetkili insanların Bitcoinin bir varlık olduğunu kabul ettiğini ancak neden kripto paralara yatırım yapmaya tercih ettiklerini anlamadığını belirtti.

Şahsen insanların neden bu tür varlıklara yatırım yaptığından emin değilim ancak onları açıkça birer varlık olarak görüyorlar.

Bununla birlikte başkan tüketicinin korunmasına vurgu yaptı ve şunları söyledi:

Bizim rolümüz tüketicilerin korunduğundan emin olmaktır.

Bu bir merkez bankası yetkilisinin Bitcoini ilk kez eleştirmesi veya reddetmesi olmayacaktır. Geçen yıl İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey Bitcoinin kendine özgü bir değeri olduğunu görmekte zorlandığını belirtti. Daha önce stablecoin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin geleneksel ödemeler için kullanılmasını reddetmişti.

Son zamanlarda Uluslararası Ödemeler Bankası Genel Müdürü Agustin Carstens “yatırımcıların dijital varlığın”  çökebileceğinin “farkında olmaları gerektiğini söyledi.

Bitcoin Giderek Daha da Güçleniyor 

  Elon Muskın Twitter biyografisindeki değişikliği Bitcoine yatırım yapmış olabileceği ihtimalini ortaya koydu. Bu da bütün eleştirilere rağmen kripto para birimlerinin kurumsal yatırımcılar tarafından giderek daha çok ilgi gördüğü anlamına geliyor. 

Bitfinex CTOsu Paolo Ardoinoya göre GameStop vakası gibi olaylar “mali seçkinlere” “meydan okuyor” gibi görünüyor. Ardoino ayrıca şunları söyledi:

Bitcoinin ayırt edici özelliklerinin giderek daha fazla tanınması mevcut GameStop ilgisini geride bırakacaktır. Yeni ortaya çıkmasına rağmen kripto para birimleri perakende yatırımcılara adaletsizlik uygulayan finansal piyasaların güç yapısını tersine çevirme potansiyeline sahiptir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku