FED Faiz Kararı Açıklandı! Bitcoin (BTC) Yükselişe Geçti!

0 26

Merakla beklenen FED toplantısı nihayet sona erdi. FED toplantısında 11’e karşı 0 oy ile faiz artırmama kararı alındı ve bu kararın ardından lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bir sıçrama yaparak, yazım itibari 57.835 dolar seviyesine yükseldi.

Sona eren FED toplantısının ardından, FED Başkanı Jerome Powell bir basın açıklaması gerçekleştirdi ve alınan kararları detayları ile paylaştı.

Jerome Powell açıklamasında, 2023 yılının sonuna Kadr faiz oranlarını artırmayacaklarını ve parasal gevşeme politikası stratejisinin devam edeceğini belirtti. Powell’ın açıklaması başta Bitcoin olmak üzere birçok altcoin’e doğrudan etki yaptı.

Bitcoin, Powell’ın basın toplantısını sırasında, ABD Merkez Bankası’nın mevcut sürece destek olmaya devam edecek söyleminin hemen ardından yüzde 4 artış gösterdi.

Tahvil alımlarını ayda en az 80 milyar dolar artırmayı hedefleyen FED, mevcut yüzde 2 enflasyonun da bu yıl sonuna kadar yüzde 2.2’ye ulaşmasını bekliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku