BTC işlemleri için İsrail blockchain şirketinden “Geri Alınabilir Transfer” özelliği

0 0

İsrail merkezli iki yıllık blockchain girişimi Kirobo 30 Haziranda kripto para işlemlerinde insan hatalarına ilişkin sorunları çözmenin bir yolunu bulduğunu duyurdu.

Fio Kurumunun güncel bir anketinde katılımcıların % 55i kripto para gönderirken insan hatalarından kaynaklı stres yaşadıklarını yüzde 18i ise bu tür hatalar nedeniyle para kaybettiklerini belirtti.

Bu nedenle Kirobo göndericilerin yanlış adrese gönderilen işlemi iptal etmesine olanak sağlayan “Geri Alınabilir Transferi” icat etti. Kirobo göndericiye bir kod sunuyor ve alıcının parayı teslim almak için aynı kodu girmesi gerekiyor.

Girişim için “Alıcı doğru kodu girene kadar gönderici istediği noktada işlemi iptal edebiliyor. Kirobo kullanıcıların özel anahtarlarını saklamıyor ve fonlara dair hiçbir erişimi elinde bulundurmuyor” açıklaması yapıldı.

Siber istihbarat şirketi Scorpiones Group platformun denetimini yaparken girişim İsrail İnovasyon Otoritesi tarafından destekleniyor.

Kirobo CEOsu Asaf Naim bu yeniliğin amacının blockchain işlemlerini çevrimiçi bankacılık kadar kolay ve güvenli hale getirmek olduğunu açıkladı.

Kirobo Geri Alınabilir Transfer özelliğinin şu anda Bitcoin işlemleri için Ledger kripto cüzdanlarında bulunduğunu ve bin dolara kadar işlemler için ücretsiz sunulacağını duyurdu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku