FBI, Twitter da yaşanan büyük hack ve BTC dolandırıcılığını araştırıyor

0 1

FBIın Joe Biden Bill Gates Elon Musk ve Barack Obama gibi büyük iş ve siyasi isimlerin hesaplarını tehlikeye atan büyük bir Twitter hack ve Bitcoin dolandırıcılığını araştırdığı bildiriliyor.

Wall Street Journala göre sosyal ağ sistemlerindeki güvenlik açıklarının daha büyük bir ulusal güvenlik tehdidi oluşturup yaratmayacağını görmek için bir Twitter uzmanının yardımıyla gerçekleştirilen saldırıya bakılıyor.

Dolandırıcılar Bitcoin aldatmacalarını itmek için Çarşamba günü önde gelen Twitter hesaplarını devraldı ve bu hesapların takipçilerine bağlantılı bir Bitcoin cüzdanına para aktarmaları durumunda paralarının iki katına çıkacağına dair söz verdi.

“BTC adresime gönderilen tüm ödemeleri ikiye katlayarak harika hissediyorum! Sen 1.000 dolar gönder ben 2.000 dolar geri gönderiyorum! Bunu sadece önümüzdeki 30 dakika boyunca yapıyorum.”

Siber güvenlik şirketi Unit 221b ve blockchain analiz şirketi Chainalysis Inc. olmak üzere her ikisi de gazeteye konuyla ilgili kolluk kuvvetleri tarafından temasa geçildiğini söyledi.

Twitter ve FBI temsilcileri The Post’un yorum talebine yanıt vermedi. Bir sözcü Journala “hackin farkında” olunduğunu ancak daha fazla yorum yapılmadığını söyledi.

Hackerların Twittera saldırmak için bir çalışana yardım ettiği bildirildi ancak iddia edilen anlaşmalarının şartları belirsizliğini korudu.

Başka bir hacker teknoloji sitesi olan Motherboarda verdiği demeçte” Tam anlamıyla bizim için tüm işi yapan bir temsilci kullandık ” dedi.

Bu hesaplar yayınlanan ekran görüntülerine göre bir e-posta adresinin onaylanıp onaylanmadığı ve hesabın askıya alınıp alınmadığı gibi kullanıcı hesaplarının kimliği ve durumu hakkında çeşitli ayrıntıları gösteren dahili bir Twitter aracıyla ele geçirildi.

San Francisco merkezli Twitter “koordineli bir sosyal mühendislik saldırısı” olarak adlandırdığı olayı araştırırken iç sistemlerine ve araçlarına erişimi sınırlamak için hareket ettiğini söyledi.

Twitter bir dizi tweet ile Başka hangi kötü amaçlı etkinlikleri gerçekleştirebileceklerini veya erişebilecekleri bilgileri araştırıyoruz” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku