DeFi Borç Verme Uygulaması, Aave Protokolü, LEND token satışı ile 3 milyon dolar topladı

0 6

Çarşamba günü yapılan bir açıklamada toplam kilitli değere sahip üçüncü en büyük Defi uygulaması olan Aave Protokolüne 3 milyon dolarlık bir yatırım yapıldı. Framework Ventures ve Three Arrows Capital Defı endüstrisindeki kurumsal yatırımcıların artan ilgisini gösteren AAVE Protokol hazinesinden doğrudan LEND tokenlerini satın aldı.

Aave tarafından yapılan açıklamaya göre yatırım platformda düşük likidite durumunda borç verme ve borçlanmanın ademi merkeziyetçiliğini token yönetişimini yeni tokenomikleri ve bir sigorta fonunu teşvik etmek için kullanılacak. Bu yatırımın protokolün küresel izin verilmeyen tokenized varlık para piyasalarını etkinleştirme misyonunu daha da ileri götüreceği düşünülüyor.

Framework Ventures CEOsu Michael Anderson en son yatırımın Aavenin özel borçlanma ve borç verme varlıkları merkezi olmayan platformlara taşınırken konumunu güçlendirmesine yardımcı olacağına inanıyor. 

Anderson “Aave kredi delegasyonu ve diğer Defı protokolleriyle ortaklık gibi yeni borç verme özellikleriyle yenilik yapmaya devam ederek teminat olarak daha fazla varlık sağlayarak bu temel değişimden önemli ölçüde yararlanmaya devam ediyor” dedi.

Yatırımcılar 0.10 dolardan işlem görürken 30 milyon civarında LEND tokeni satın aldılar. DeFi borçlanma borç verme ve verim çiftçiliğindeki acelenin ardından token 0.26 dolara yükseldi ve yatırımcının yatırımında % 160 artış sağladı.

Framework ve Three Arrows Capital hükümetlerin endüstriye daha yakından bakmasına rağmen Defı alanında oldukça güçlü bir duruş sergiledi. İki şirket yatırımın ardından Aavenin bahis ve yönetim sistemlerine aktif olarak katılacak.

Aave yılın başında piyasaya sürüldüğünden bu yana hızla üçüncü en büyük Defı platformuna dönüştü ve Aave CEOsu Stanley Kulechov en son ortaklığın platformunu ölçeklendireceğine inanıyor. Konuyla ilgili olarak şunları söyledi :

“Framework ve Three Arrows Capital katılımı kurumsal kullanım protokolünü ölçeklendirmek için önemli bir uzmanlık getirecek ve topluluğumuzdaki paydaşlara yardımcı olacaklar.”

Aave likidite havuzunu artırmak için Tether (USDT) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere borçlanma ve mevduat havuzunda bir dizi kripto varlık alıyor. Buna rağmen platform son zamanlarda Chicago Defı ittifakına katıldı ve kredi heyeti aracılığıyla ”teminatsız krediler” başlatmak için OpenLaw ile ortaklık kurdu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku