FBI Hakkında Şok İddia! Asıl Bitcoin (BTC) Hırsızları Devletin İçinde!

0 23

Son sekiz yılda, ABD’li yetkililer çok sayıda Bitcoin (BTC) ele geçirdi ve bir zamanlar Federal Araştırma Bürosu (FBI), İpek Yolu’ndan sonra en büyük Bitcoin cüzdanlarından birini elinde tuttu. Kısa süre önce yayınlanan bir rapor, FBI’ın, el konulan Bitcoin’lerden elde edilen ve bir kayıptan kaynaklanan işlemleri gizlemek için son zamanlarda kripto para birimi mikseri uygulamalarını kullanmaya başladığını gösteriyor.

Dediğimi Yap, Yaptığımı Yapma!

ABD hükümeti şeffaf olmaktan uzak ve yeni yayınlanan rapor bu günlerde federallerin ne kadar şüpheli olabileceğini gösteriyor. Yazar Joshua Davis, FBI’ın özellikle kolluk kuvvetleri bir el koyma işleminden elde edilen fonları ele alırken “şeffaflık ve hesap verebilirlik” ten kaçtığını çok detaylı bir şekilde açıklıyor. Yıllardır FBI, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DoJ) ve Mali Suçlarla Mücadele Birimi (FinCEN), Bitcoin mikserlerinin kullanımının suç sayılması gerektiğini söyledi.

Amerikalı yetkililer, büyük merkezi Bitcoin mikserlerinin operatörlerini yargılamakla birlikte, operatörleri yasadışı para aktarım ücretleri ile suçladı ve mikserlerin suçu kolaylaştırdığını iddia etti. Bu günlerde, kripto para birimi mikserleri daha az merkezileştirilmiştir ve Bitcoin’ciler, kripto para birimi olmayan bir cüzdanın içine yerleştirilmiş Bitcoin mikserlerinden yararlanabilir. Davis, “FinCEN, Bitcoin mikserlerini suçluyor. Ve bunları kullanan herhangi birinin” Kara para aklamayı önleme yasalarını ihlal etmekle suçlanabileceğini.” belirtiyor.  Rapor aynı zamanda FBI’ın Bitcoin mikserlerini nasıl “rutin olarak” kullandığını ve birkaç yıldır böyle olduğunu da detaylandırıyor.

Rapor FBI’ın, Arizona’da Tucson’daki bir adamdan 39, 67 BTC ele geçirdiğini ve davada yetkisiz SIM takasları olduğunu gösteriyor. Davis’in bulgularına göre FBI kurbanlara güncellemeler gönderdi ve “kripto para birimi zaten satılmış gibi görünmesini sağladı. Bununla birlikte, blockchain verileri durumun böyle olmadığını ve kurbanlara bir “yazım hatası” yapıldığı söylendiğini gösteriyor.

FBI’da Rezillik Diz Boyu

İlginç bir şekilde, Davis’in bulguları, blockchain’in, Fed’lerin gönderdiği işlemlerin “800 bin’den fazla işlem” gönderen bir adresten “kendilerine” nasıl gönderildiğini ve 43 milyondan fazla BTC gönderen bir adresten elde edilen fonları anlattığını gösteriyor. Bu, Bitcoin işlemlerini gizlemek için kullanılan bir Bitcoin mikserinin varlığını ortaya koyuyor.

“Yüzde 100 net olmak gerekirse FBI’ın yasal bir Bitcoin cüzdanı olarak hareket etmek için para aktarıcı lisansına ihtiyacı yok çünkü devlet kurumları, bir Para Hizmetleri İşletmesi (MSB) lisansı alma zorunluğundan muaftır”

Davis, FBI’ın “yüzde 4700 oranında fazla Bitcoin madencilerine fazla ödeme yaptığını” ve bunu 2 veya 5 katı ile çarptığınızda ücretlerin çok yüksek olacağını varsayıyor. Rapor, Davis’in genel olarak FBI’a karşı herhangi bir sorunu ya da gerçekten bir sorunu olmadığı sonucuna varıyor, ancak ikiyüzlülüğü ortaya çıkarıyor.

Yazar ayrıca eski ABD Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi ajanı Carl Force ve eski Gizli Servis ajanı Shaun Bridges’in İpek Yolu davasından btc çaldığını belirtti. Force 1.200 BTC ve Bridges 3.100 Bitcoin çalmayı başardı. Davis,“Bitcoin mikserleri kullanılarak bütün deliller yok edilmeye çalışıldı” dedi

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku