FAS IN 36 MEGAWATT GÜCÜNDEKİ BİTCOİN MADENCİLİK FABRİKASI OCAK 2019 DA BAŞLIYOR

0 0

ABD özel sermaye şirketinden oluşan bir Bitcoin madencilik şirketi önümüzdeki yıl ocak ayında Fasta 36 megawattlık bir çiftlik kurmaya başlamayı planlıyor.

New York merkezli Brookstone Ortaklarının ürünü olan Soluna elektrik üretiminin en az yüzde 20sini Fas hükümetine geri satarak yerel yasalardan faydalanmayı planlıyor.CEO John Belizaire bir güç satın alma anlaşması (PPA) olarak bilinen planın şirketin gelecekte sınırların ötesinde satışları genişletme olasılığıyla bölgede bir duruş oluşturmasını sağlayacağını söylüyor

“Fas enerji sağlayıcıları için bir PPAyı etkin bir şekilde garanti eden bir yasaya sahip” diye ekledi.Bitcoin madencilik oyununu köşeye sıkıştırmak için ucuz elektrik üretme yöntemleri kullanmak için dünya çapında ateşli bir kapışın ortasında yer alan Soluna yerel yasaların satışa sunulacak mevcut gücün yüzde 20sinden fazlasına izin verecek şekilde değişeceğini umuyor.

Gelecek kapasitemize bağlı olarak gücümüzü satın almak için ülkedeki ve diğer ülkelerdeki daha büyük ticari mülk sahibi ile bağlantı kurabiliriz ”Fas dünya çapında kripto para birimi cinsinden ödemeleri resmi olarak yasaklayan birkaç yargı alanından biri olarak konumlandırmıştır.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında gerçekleşen hamle Hindistan İran ve diğer ülkelerden de benzer hareketler gördü

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku