Farklı bir analiz… Bitcoin de satın alma zamanı geldi mi?

0 1

Halving’den sonra ilk kez Bitcoin hissi negatif: Satın alma zamanı geldi mi?

Twitter ile ilgili açıklamaları (etiketleme) ölçen ve tekrarlanan tweetlerle spamı dışlayan araştırma şirketi Santimentin verilerine göre Bitcoin ile ilgili tweetler 13 Nisandan bu yana ilk kez pozitiften olumsuza dönüştü.

BİTCOİN TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

27 Mayıs itibarıyla kalabalık hissi -0.328e düştü. Bu Bitcoin hakkındaki hassasiyetin pozitif olduğu 44 günlük bir sürecin sonu oldu.

Bitcoinin duyarlılığı 13 Nisanda olumlu oldu. Bir ay sonra mayıs ayında fiyat yüzde 47 artışla 6 bin 700 dolardan 9 bin dolara yükseldi ve blok ödülü neredeyse yarıya indi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde BTCye duyarlılık olumlu bir artış yaşadı.

Fiyattaki düşüş faizde düşüşe neden oldu

Bitcoin fiyatı 8 Mayısta 9 bin 900 dolar ile zirveye ulaştığında hassasiyet 2.5 ile bir yılın üstüne çıktı. Bu Bitcoin hakkında olumlu tweet sayısının negatiflerden 2 kat fazla olduğu anlamına gelir.

Bununla birlikte sonraki düşüş de duyguların düşmesine neden oldu. Fiyatın geri gelmesiyle BTCye olan ilgi de düştü. Duyarlılık 23e sonra da bugün olduğu gibi eksi seviyelere düştü.

Bitcoinde satın alma zamanı geldi mi?

Ancak tüm bunlar yatırımcılar için iyi bir gösterge olabilir. Çünkü Santimente göre; Negatif skorlar geldiğinde en iyi “satın alma” sinyalleri üretilir.

Veri analisti şirketin Twitter hesabına “En önemli satın alma fırsatları kalabalığın düşünceleri olumsuz olduğunda ortaya çıkıyor. Bu nedenle özellikle -0.5 seviye planlarınız için önemli bir yer ” dedi.

Öte yandan sadece tweetler negatif olmadı. Atılan tweet sayısında da düşüş yaşandı. Santiment’e göre; ‘halving’den bu yana Bitcoin’i ‘mention’layan tweet sayısında yüzde 56’ya varan bir düşüş var.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku