Facebook un kripto para projesi Libra ya yeni üye

0 0

Şubat ayında Libra Birliği’ne katılan Shopify’ın ardından bir başka kuruluşun daha Libra’ya katıldığı duyuruldu.

Küresel kar amacı gütmeyen organizasyon Heifer International yapılan açıklamaya göre Libra Birliğinin 23. resmi üyesi oldu. Grup düşük maliyetli erişilebilir bir finansal sistemin oluşturulmasını sağlamak için projeye dahil olduğunu ifade etti. Heifer International sürdürülebilir değere dayalı bütüncül toplum gelişimi yoluyla yoksulluğu ve açlığı ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Haber birliğin stable kripto para projesine ilişkin ilk hedefini revize etmesinden birkaç gün sonra geldi… Libra geçen yıl ortaya çıktığında doğrudan ülke para birimlerine ve devlet tahvillerine dayanan küresel istikrarlı bir kripto para birimi olarak tasarlandı. Birkaç gün önce bu hedef değiştirildi ve şimdi her biri farklı bir fiat para birimi ile desteklenecek farklı istikrarlı kripto para birimleri geliştirmeyi hedefliyor. Libra ekibi ayrıca bu stable kripto para birimlerini temel alan tek bir kripto para birimi geliştirecek.

Libra’nın öne çıkan üyeleri arasında Facebook başta olmak üzere Andreessen Horowitz Coinbase Spotify Shopify PayU Uber ve Lyft bulunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku