Bitcoin yatırımcısı dikkat… Yeni bir Bitcoin dolandırıcılığı ortaya çıktı

0 6

Çin tarihindeki en büyük ponzi planı olarak adlandırılan Plus Tokenden sonra benzer bir Bitcoin dolandırıcılığı ortaya çıktı. Ve şu ana kadar 12 milyon dolar topladı.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Antimatter Kingdom veya AK olarak bilinen proje 1 Nisandan beri faaliyet gösteriyor. Resmi internet sitesinde Capital Cell Fission Blockchain (CXC) üzerinde çalışan bir kripto para birimi olduğu yazıyor. AK’nin dünyanın beklentilerini sınırların ötesinde aşacağı CXC’nin ise “acımasız kozmik entropi kanunuyla mücadele edeceği ve ticari medeniyetin gelişimini kalıcı ve düzenli hâle getireceği iddia ediliyor. Dahası trilyon dolar değerinde ekolojik keşif olarak adlandırılan olağanüstü getiriler vadediliyor. Peki bu sözde getiriler nasıl elde edilebiliyor? Bu noktada CXC’ye Bitcoin göndermeniz isteniyor ve protokolün bu BTC’lerle sizin adınıza AK madenciliği yapacağı böylece aylık temettüler verileceği öne sürülüyor.

Decrypte konuşan güvenlik araştırmacıları diğer ponzi planları gibi Bitcoinlerin çoğunun borsalara transfer edildiğini ancak görünümü kurtarmak için sisteme katılan bazı insanlara küçük ödemeler yapıldığını söylüyor.

Çinli kripto para uzmanı Dovey Wan projenin Asyada dikkat çekici bir popülerliğe sahip olduğunu ve yaklaşık 5 bin BTC topladığını yazdı. Öte yandan Blockchain araştırma ekibi Ergoya göre Wanın iddiası biraz abartılı olabilir. AK ekibi tarafından yayınlanan blok zinciri verilerini kullanan Ergo ekibi sahtekarların 1600 ila 1800 BTCye sahip olduğunu belirten bu tür bir erken ponzi planı için rakamın oldukça yüksek olduğunu vurguladı. Ayrıca dolandırıcıların devraldıkları kripto parasını Huobi Binance ve OKEx gibi borsalara transfer ettiklerini söylediler.

Antimadde Kingdom’ın şimdiye kadar en az 12 milyon dolarlık bir vurgu yaptığı söylenebilir. Plus Token sahtekarlığı tarihinde çalınan miktar 200 bin BTC idi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku