Facebook un kripto cüzdanının adı değişti!

0 1

Facebook önderliğinde yaratılan kripto para projesi Libranın cüzdan sağlayıcısı “Novi” olarak yeniden markalaştı. Yeni marka “yeni” anlamına gelen Latince “novus” kelimesinin ve “yol” anlamına gelen başka bir “via” kelimesinin birleşiminden türetildi. Bu cüzdan Libranın çeşitli dijital para birimlerini saklamak için tasarlandı.

BİTCOİN’DE FİYAT DÜŞTÜKÇE ‘TALEP’ ARTIYOR… TIKLAYIN

Novi için “dijital para birimlerinin akışkan hareketi”ni temsil ettiği söylenen yeni bir logo tasarlandı. Libra logosu da logoya dahil edildi.

Noviden yapılan basın açıklamasında “İsmimizi Calibra olarak değiştirmiş olsak da dünyanın dört bir yanındaki insanların düşük maliyetli finansal hizmetlere erişmesine yardımcı olma taahhüdümüz değişmedi” denildi.

Whatsapp ve Messenger ile çalışacak

Açıklamada dijital cüzdanın bağımsız bir uygulama olarak çalışacağını ve Facebookun Whatsapp ve Messenger uygulamalarıyla entegre edileceğini belirtti. Novi insanlar arasındaki para transferini mesaj göndermek kadar kolay hale getirmeyi amaçlıyor. Cüzdan ilk etapta sınırlı sayıda ülkede satışa sunulacak. Cüzdanı kullanmak isteyenler hükümet tarafından verilen kimliklerini doğrulamak zorunda kalacak.

Novinin çıkış tarihi şu anda belirsiz. Buna ek olarak Libra yayınlanır yayınlanmaz kullanılabilir olması hedefleniyor.

Bilindiği gibi Libra farklı para birimleri ve devlet tahvili ile desteklenen tek bir küresel para birimi oluşturma vizyonundan geri adım attı. Bunun yerine her biri farklı ülke para birimleri tarafından desteklenen istikrarlı kripto para birimleri geliştirilecek. Ayrıca bu kararlı kripto para birimleri tarafından desteklenen ayrı bir kripto para birimi oluşturulacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku