Bitcoin’de fiyat düştükçe ‘talep’ artıyor…

0 0

Bitcoinin fiyatı 20 Mayısta 9 bin 500 doların altına düştüğünde büyük kripto sahiplerinin talepleri önemli ölçüde arttı.

Cryptocurrency analiz firması Santiment 100den fazla BTCye sahip cüzdanlarda Bitcoin birikiminde bir artış gösteren veriler yayınladı. Bu veriler son zamanlarda balinaların cüzdanlarına 12 bin BTC (yaklaşık 108 milyon $) eklediğini gösteriyor.

BİTCOİN 9 BİN 100 DOLARI KIRAMAZSA DÜŞÜŞ HIZLANABİLİR… TIKLAYIN

Balina terimi genellikle büyük miktarlarda Bitcoin bulunan bireyleri ve kurumları temsil eder. Analistler piyasanın kısa vadeli hissini ölçmek için sürekli olarak cüzdan dengesini ve hareketlerini kontrol ediyor. Ancak bir balinanın cüzdanındaki Bitcoin sayısı artıyorsa bu önümüzdeki dönemde artış eğiliminin bir göstergesi sayı azalıyorsa da ayı piyasası sinyali olarak yorumlanıyor.

Santiment son zamanlarda balinaların günlük işlem yapan yatırımcılar gibi hareket ettiğini belirledi. Büyük BTC sahipleri fiyat düşük olduğunda çantalarını doldurmak istediklerini belirten önlemler alıyor.

Bu hareketlerin açıkça görüldüğü tarih BTCnin fiyatının tüm pazarlardaki büyük düşüşler gibi 8 bin dolardan 4 bin 300 dolara düştüğü gün olan Kara Perşembe olan 12 Mart idi. Daha sonra 3 bin 800 dolara düşen bu fiyat balinaların ucuz Bitcoin satın almaları için bir fırsattı.

Sonuç olarak BTC cüzdanlarındaki değer yaklaşık 500 milyon dolarlık bir artış gördü. Bu artışı Bitcoin fiyatındaki artışla birlikte sistematik ve dikkatli bir düşüş izledi. Bu 100 BTCden fazla elinde olan balinaların fiyat yükseldiğinde ucuz varlıklarının bir kısmını sattığını gösteriyor.

11 Mayıstan sonra Bitcoinin üçüncü halving’i yaşandığında dengelerde önemli artışlar gözlendi. Ancak 10 bin dolarlık direnç denendikten ve aşılamaz hale geldikten sonra tekrar düştü. Bu bu seviyelerde balinaların risk almak istemediği anlamına geliyor.

Yine de fiyat 9 bin 500 doların altına düştüğünde BTC biriktirme talebi tekrar tetiklendi.

Tabii ki 108 milyon dolarlık bir alım talebinin BTCnin aşağı yönlü trendini tersine çevirmek için yeterli olmayacağı söylenmeli. Bununla birlikte balinaların özellikle küresel bir krizin ortasında karlarını en üst seviyede tutmak için en küçük metamatik oranları bile hesapladığı görülüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku