Facebook, tüm Fintech projelerini birleştirdi

0 0

Facebook Libranın departman yöneticisi David Marcus liderliğinde ödeme ve ticaret fırsatlarına teşvik amacıyla yeni ürün grupları hazırlamaya başladı.

Bloomberg Facebook Financial (F2) olarak adlandırılan geliştirici ekip planlanan “Facebook Pay” başta olmak üzere bir dizi ödeme projesinde bulunacak.

Facebookun Fintech projelerinin tümünü tek bir mecrada birleştirecek olan ekip gerek Calibra olarak tanınan Libranın dijital cüzdanı Novi gerekse WhatsApp Messengera ödeme özelliği ekleme girişimlerinden sorumlu olacak.

Ödemelerin tek bir uygulama altında toplanması için uzun zamandır çalışan Facebook Upworkün eski CEOsu Stephane Kasrieli ödemeler başkan yardımcısı olarak göreve başlattı.

Marcus “Facebook üzerinde pek çok ticari işlem gerçekleşiyor. Ödeme çözümlerini şirket düzeyinde bir strateji haline getirmenin doğru olduğunu düşündüm” dedi.

Blockchain tabanlı para birimi geliştirme çabalarına rağmen departmanın ilk hedefinin Brezilya ve Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerde WhatsApp aracılığıyla ödeme işlemlerinin başlatılması olarak açıklandı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku