Facebook: Bitcoin İçin Bir Tehdit Değiliz

0 0

Facebook yeni kripto parası libranın bitcoini bitirmek veya rekabet etmek için tasarlanmadığını doğruladı. Facebook’un kripto kısmına liderlik eden adam David Marcus Libra ve bitcoin’in farklı kullanım alanları ile birlikte var olabileceğini ve BTC’nin büyük bir hayranı olduğunu söyledi.

Dün attığı bir tweetle Libranın satabil bir ödeme sistemi olarak tasarlandığını Bitcoinin ise bir yatırım aracı olarak gördüğünü açıkladı.

Birçok kişi Libra ve Bitcoini rakip olarak görüp birbirleriyle kapıştırmaya çalışıyor. Benim açımdan ikisi aynı katogaride değil. Bitcoin bir yatırım varlığıdır. Libra ise ödeme aracı olarak kullanılması tasarlanan sabit bir araçtır. Ben herzaman bir BTC hayranı olarak kalmaya devam edeceğim.

PayPalın eski başkanı olan Marcus Libranın daha iyi bir dijital nakit ve ödeme sistemi olduğunu iddia ederken bitcoini uzun vadeli bir yatırım aracı olarak gömekte.

CCNin açıkladığı verilere göre neredeyse hiç kimse ödeme işlemleri için bitcoin kullanmıyor. 2019da bitcoin işlemlerinin sadece yüzde 1.3ü bu ödemeler ile iilgiliydi. Bunun başka bir anlamı çoğu BTC kullanıcısı uzun süredir bekletilmekte. Ancak Marcus gelecekte bitcoin’in ödemeler alanını için değerini küçümsüyor olabilir. Bitcoin dalgalı durumu zaman içinde kademeli olarak azalacak ve daha canlı bir kişiler arası transfer ve ödeme sistemi haline gelebilir.

Marcus Libra hakkında şu açıklamayıda yapıyor 

Bu temelde günlük ödemeler sınır ötesi ödemeler mikro işlemler için kullanabileceğiniz müthiş bir değişim ortamı ve çok kaliteli dijital para biçimi olarak tasarlandı. ”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku