EToro Raporu: Kripto Para Piyasası Değerinin 2 Trilyon Dolara Ulaşması İçin Bu Engelleri Aşması Şart 

0 2

Piyasa değerine göre en değerli kripto para birimi olan Bitcoin şimdiye kadar heyecan verici bir 2021 geçirdi. Son zamanlarda 30 bin dolar seviyelerinin altına düşmesine rağmen tüccarlar ve hodlerlar basitçe söylemek gerekirse etkileyici bir yatırım getirisi elde ettiler. Kripto para birimi piyasasının tamamında genel olarak durum  olumluydu.

 Bununla birlikte bu inanılmaz başarı kısmen şu anda kripto para birimine inanan ve onu dolara karşı bir koruma olarak satın alan veya çok sayıda varlıklı müşterisine kripto yatırım anlaşmaları sunan kurumsal tüccarlara atfedilebilir.

EToronun büyümeden sorumlu yöneticisi Tomer Niv “2020 bankalar ve geleneksel varlık yöneticileri gibi birçok kurumsal yatırımcının kriptoya yatırım yapmaya başladığı veya bunu ciddi bir şekilde düşündüğü bir yıl oldu. dedi 

Bunu akılda tutarak muhtemelen kripto para biriminin benimsenmesinin doruk noktası olduğunu düşünüyorsunuz. EToronun ünlü bir danışmanlık firması olan Aite Groupun yakın tarihli bir raporu kurumsal yatırımın doruk noktasına henüz ulaşmadığını ortaya koyuyor.

Daha Fazla Kurumsal Yatırım İçin Bu Engellerin Aşılması Gerek

En son raporda 25 kurumsal piyasa katılımcısıyla yapılan görüşmelere dayanan eToronun Aite Group raporu Ocak 2021de ilk kez 1 trilyon dolar seviyesine ulaşan kripto para piyasasının birkaç engeli aşması durumunda 2 trilyon dolarlık işareti kolayca kırabileceğini belirtti.

 Belirtilen zorluklar arasında standartlaştırılmamış küresel düzenleme ve güvenilmez piyasa altyapısı ön plana çıkıyor. Bununla birlikte bu zorluklar ele alınırsa kripto para piyasası kolayca 2 trilyon dolara ulaşabilir.

Timer Niv konuyla ilgili şunları söyledi;

“Yalnızca yatırımcı alanını genişleterek ve daha fazla katılımı kolaylaştırarak kripto 2 trilyon dolar ve üzeri bir piyasa değerine ulaşacak ve bunu koruyacaktır.”

Güvenli Depolama İhtiyacı

Kurumsal yatırımcıların teminatsız bir kasada biriktirilmiş milyonlarca veya milyarlarca dolar değerinde varlığa sahip olmak istememesi hiç de kolay değildir.

“Teknik bir karmaşıklık” olarak ele alınan rapor bazı katılımcıların özel anahtarlarını saklama riskiyle ilgili birçok endişesini dile getirdiğini gösteriyor. Rapor soğuk hava deposu üreticilerinin katkılarını takdir etse de yapılması gereken daha pek çok şeyin olduğunu ortaya koydu. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku