Ethereum’da yükseliş yakında son bulabilir… Peki neden?

0 1

Ethereum’un geçen haftaki fiyat hareketini tanımlamak için “Uçmak” iyi bir terim olacaktır. TradingView verilerine göre varlık son yedi gün içinde varlık yaklaşık yüzde 35 oranında arttı.

Analistler bu yükselişin altında yatan şeyin Ethereum blockchaininin gördüğü güçlü temel eğilimlerin bir yan ürünü olduğunu söylüyor.

Bu eğilimler arasında ETH2’nin giderek yaklaşması merkezi olmayan finansın benimsenmesi ve Redere Ernst ve Young gibi önde gelen şirketler için araç olarak Ethereumun kullanılması bulunuyor.

Bununla birlikte üç zincirleme ve sosyal işaret varlığın yakında bir düşmeyle karşı karşıya kalabileceğini göstermektedir.

Blockchain veri şirketi: Ethereum düşüş yaşayabilir

Blockchain analitik firması Santimente göre Ethereumun devam eden artışın yakında durabileceğine dair dört işaret var. Şirket 28 Temmuzda Twitterdaki bu trend listesini paylaştı.

Bunlar;

Sosyal medyada “Ethereum” kelimesi 2019un Temmuz ayından bu yana görülmeyen en yüksek seviyelere ulaştı. Bu yükseliş olarak görülebilir ancak şirket “sosyal hacim artışlarının tarihsel olarak zirvelere denk geldiğini” belirtiyor. Şubat ve Haziran 2019un en yüksek seviyelerinde durum böyleydi.

Ethereum için gerçekleşen son derece olumlu sosyal duyarlılık geçtiğimiz yıl boyunca birçok durumda kısa vadeli bir yüksekliğin oluştuğunu gösterdi.

Santiment tarafından yapılan bu son analiz şirketin ETHnin geri çekilebileceğini gösteren başka bir metriğe işaret etmesinden kısa bir süre sonra gerçekleşiyor.

 “ETH 316 dolar ile zirveye ulaştı Santiment destekli DAA ve Price YTD modeli günlük aktif adres işlemlerinin fazlalığının nihayet fiyatıyla eşitlendiğini gösteriyor. 17 Hazirandan bu yana ilk kez DAAnın kısa vadeli bir geri çekilme potansiyelini gösteren bir açığı var. ”

Teknik uzmanlar hemfikir

Uzmanlar zincir üzerindeki göstergelerin ve sosyal eğilimlerin ortaya koyduğu düşüş eğilimini ön gören bakış açısıyla aynı fikirde.

Bir yatırımcı aşağıdaki tabloyu paylaştı ve Ethereumun 380 dolar seviyesine ulaşmasına neden olacak bir harmonik modelde işlem gördüğünü yazdı. Analiste göre bu devasa zirve yolculuğu 2021in başında 100 doların altında bir düşüşle son bulacak.

Başka bir analist ETHnin aşırı satın alınmış olabileceğini gösteren teknik bir gösterge paylaştı. Bu gösterge Ethereum’un boğa trendinin teknik kalıcılığı mart çöküşünden önce en son görülen seviyelere ulaşması nedeniyle yakında yavaşlayabileceğini gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku