Ethereum’da neler oluyor? Sert fiyat hareketi nasıl açıklanabilir?

0 1

Ethereumun fiyatı son saatlerde oldukça hareketli. Fiyat bir anda 396 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ancak bu seviyeden gelen sert satışlarla çok kısa sürede 368 dolarlı rakamlara kadar geriledi. Peki Ethereum’da neler oluyor? Bu kadar kısa sürede yaklaşık yüzde 7’lik bir bantta yaşana hareketin nedeni ne olabilir?

Bu hareketin özelliği Bitcoin’in 11 bin 600 dolara yaptığı atak sırasında görülmüş olması. Yani bir nevi Bitcoin hareketini takip etti Ethereum.

ETH önemli bir direnç seviyesinin hemen altında ve temel desteğin üzerinde işlem gördüğü için şimdi bir devam veya tamam aşamasında. Şu aşamada kırılmanın yönü önümüzdeki süreçte Etherum’un yönünü belirleyecek öneme sahip

Ancak son zamanlarda kripto para piyasasının genelinde özellikle direnç seviyelerinden gelen satışlar ETH’de yönün bir miktar daha satış yönünde olabileceği sinyalini veriyor.

Ethereum şu anki 390 dolar fiyatıyla işlem görüyor. Bu hemen hemen son birkaç gündür işlem gördüğü fiyat civarında.

Yine de alıcıların aşağı yönlü hareketlerde ETH’ye destek olmaları dikkat çekiyor. Bunun yanında yazının başında da belirtildiği ETH’de sert düşüş Bitcoin 11 bin 600 dolara yükseldiğinde ortaya çıktı.

Bu yüksek seviyelere ulaşıldıktan hemen sonra kripto mevcut fiyat seviyesinde istikrar kazanmadan önce 368 dolarlık düşük seviyelere geriledi.

Teknik olarak bu türbülans kripto para biriminin piyasa yapısına bir darbe vurdu ve yakın vadede daha fazla aşağı yönlü riskin ortaya çıkabileceğini gösteriyor gibi.

Ethereum ve BTC şu anda birbirleriyle yakından ilişkili olduğundan bundan sonraki ETH trendleri muhtemelen lider kripto para biriminin 11 bin 300 doların altındaki bir düşüşe karşı koruyup korumayacağına bağlı olacak.

ETH için kritik bir an

Bugünün çalkantılarının ardından Ethereum’un piyasa yapısı hakkında konuşurken bir analist 390 doların kısa vadede izlenecek çok önemli seviye olduğunu açıkladı ve “ETH / USD: Kelimenin tam anlamıyla hangi seviyenin önce kırıldığını görmek için izliyoruz ya yakında 390 doların tekrar geçildiğini görürüz ya da 378 doların kırılacağını. İkinci seçenek gerçekleşirse 365 dolarlık bölgeye daha fazla düşüş göreceğiz …”

Önümüzdeki birkaç gün Ethereumu geçtiğimiz birkaç ay boyunca daha yükseğe yönlendiren orta vadeli yükseliş trendinin durumu hakkında verecek.

Buradan herhangi bir düşüş muhtemelen Bitcoinin 11 bin dolarlık alt bölgenin üzerinde stabilize olamaması sonucunda ortaya çıkacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku