Bitcoin in 10 bin doların altına düştüğünü son kez mi göreceğiz?

0 0

Bitcoin üzerindeki satış baskısı bu makale yazılırken son derece yüksek görünüyordu. Temmuz ayının sonundan bu yana Bitcoin şimdiki 11 bin 400 – 11 bin 200 dolarlık desteğini grafiklerde 12 bin doları aştığından daha fazla kez yeniden test etti. Her geçen gün yükseliş ivmesi yoğunluk açısından geride kaldı ve altcoinlerin de itiş gücünü kaybetmesiyle Bitcoin muhtemelen çok yakında 11 bin doların altına düşebilir.

Birçok analist 10 bin doların alının görülmesinin oldukça yüksek bir olasılık olduğu görüşünde. Bununla birlikte mevcut geri çekilme sonuçta bazı tarihsel gerekçelere sahip olabilir.

Bitcoin düşüşleri ve halving

Ecoinometricsin yakın tarihli bir haber bültenine göre Bitcoin yıllar içinde bu dönemleri yüksekler arasında fiyatın genellikle bir süreliğine düştüğü bir dönem yaşadı. Bunu bir düşüş olarak nitelendiren haber bülteni büyük ve uzun süren düşüşlerin çoğunun halving döngülerinin ikinci yarısı sırasında gerçekleştiğini öne sürdü.

Ekteki grafik Bitcoinin tarihindeki düşüş dönemlerini gösteriyor ve bir düşüşün ardından Bitcoinin her zaman grafikte üssel bir büyüme evresi kaydettiği görülüyor.

Bu özel dönemin önemi Bitcoinin halvingden sonraki düşüş süreleri boyunca her zaman bir düşüş kaydetmiş olması (% 35ten fazla değil). Bu dönem oldukça kısa ve kripto para birimi fiyatı birkaç haftadan uzun bir süre bu kadar düşük bir değere nadiren takılıp kalıyor.

Bu Bitcoinin bu halving döngüsünün 2. aşamasında bir kez daha 10 bindoların altına düşebileceği argümanını doğruluyor.

Bitcoin 10 bin doların altını son kez mi görebilir?

Çok güçlü bir iddia ama mantıksız değil.

Yukarıda belirtildiği gibi her düşüşün ardından Bitcoin her zaman üssel bir büyüme seviyesi kaydetti. Şimdi geri çekilme ister 9 bin 700 dolar ister 8 bin 500 dolar olsun geri dönüş önemli ölçüde yüksek olacak ve muhtemelen uzun bir süre devam edecek.

Burada tanımlanması gereken önemli bir husus Bitcoinin 2017den beri olgunluğu. Olgunluk seviyeleri şaşırtıcı. Bu nedenle Bitcoinin başka bir yüksek ralliden kitlesel olarak düşme olasılığı düşük.

Bu nedenle 10 bin doların hemen altına indiğinde ve başka bir yükseliş eğilimi için kendisini sabitlediğinde kripto varlığın dört haneye geri dönme şansı özellikle Bitcoin 15 bin dolar veya  20 bin  dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini aşarsa son derece düşük olacaktır. 

Bu düşüş gerçekleşirse piyasa mantığın ötesine geçmeden önce daha fazla BTC satın almak için nadir bir fırsat olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku