Ethereum’da kafaları karıştıran büyük işlem

0 3

Cari fiyatlarla yaklaşık 190 milyon dolar olan 790 bin ETH geçen Aralık ayından bu yana ilk kez taşındı. İşlemde bilinmeyen bir cüzdana büyük miktarda aktarıldı.

Bu ETHlere sahip cüzdan ünlü dolandırıcılık ağı PlusTokene ait. Bilindiği gibi Çin menşeli bu proje dünyanın birçok yerinden yüz binlerce katılımcıdan 2-3 milyar dolar kazandı. Proje yüzde 600e varan yüksek kâr vaatleriyle kurbanları cezbetti.

PlusToken bugünlerde sıklıkla gündemde. Son zamanlarda çeteyle ilgili cüzdanlardan diğer cüzdanlara on milyonlarca XRP ve EOS aktarımı yapıldı.

PlusToken Çin tarihindeki en büyük Ponzi planı olarak tanımlanıyor. Sadece Ether XRP ve EOS değil ağ ile ilgili cüzdanlarda da çok fazla Bitcoin var. Aslında geçen yıl Bitcoin fiyatındaki düşüş bu dolandırıcıların BTC satışlarına bağlandı. Çeteyle ilgili bazı şüpheliler geçen yıl gözaltına alındı ​​ve tutuklandı.

Ponzi planının Bitcoin XRP ve EOSda da çok aktif olduğu göz önüne alındığında BitConnectin şimdiye kadarki en büyük kripto ponzi planı olarak OneCoin ve MMMyi geride bıraktığı söylenebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku