Ethereum yıl sonuna kadar 600 dolara yükselebilir! Ama bu uyarıya dikkat!

0 4

Ethereum fiyatı uzun vadeli haftalık direnç seviyesini test ederken yüzde 50 daha yükselebilir.

Kripto odaklı bir piyasa analisti ve günlük yatırımcı olan Teddy Cleps ETHBTCyi tarihsel olarak paritenin yukarı yönlü hareketlerini genişletmekten alıkoyan bir fiyat tavanına doğru ilerlediğini gördü. Seviye ETHBTCnin 2018deki düzeltmesi sırasında da güçlü bir destek görevi gördü.

Cleps Ethereumun orta vadeli önyargısını tersine çevirme eğiliminin seviyesini hatırladı. Bunun üzerine çıkmanın yeni bir satın alma çılgınlığı başlatacağını belirtti. Bunun üzerine ETHBTC yukarı hedefini 0055 BTC civarında belirleyen bir hareketle yüzde 50ye kadar yükselebilir.

“Bu haftalık direnci temizleyin ve yüzde 50 daha bir seyir olacak” dedi.

Ethereum / dolar görünümü

Aynı teoriyi Ethereum’un dolar odaklı grafiği üzerinde incelemek de benzer bir senaryo gösteriyor. ETHUSD döviz kuru bu hafta itibariyle uzun vadeli yatay direnç seviyesinin üzerinde kapadı. Parite şimdi bir kırılma onayını bekliyor ve ardından bir sonraki yukarı hedefine doğru 528 dolarlık bir yükselişe göz dikmiş durumda.

Ethereum fiyat hareketlerini 7.10 dolar düşük ve 1.373 dolarlık yüksek bir fiyat arasında Fibonacci geri çekilme seviyelerine koyduktan sonra seviyeler gün ışığına çıktı. Eski fraktallar ETHUSDnin reddedilen seviyeyi (aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi) dört kez direnç olarak test ettiğini gösterdi. Pariteyi 1.424 dolarlık tarihi yüksek seviyesine götüren tek bir kırılma yaşadı.

Bu hafta Ethereum’un direnç seviyesinin üzerinde kapatmaya yönelik ikinci başarılı girişimi oldu. Bu arada kripto para biriminin sıçraması Ethereum destekli stablecoin ve merkezi olmayan finans belirteçlerinin patlamasıyla yönetilen güçlü temellere ulaştı.

Boğa piyasası temelleri ve bir uyarı

Çeşitli DeFi projelerinde kilitlenen toplam sermaye bir aydan kısa bir sürede 11 milyar dolardan 42 milyar dolara ulaştı. Yönetim platformu Compound Haziran ortasındaki lansmanından birkaç gün sonra COMP token için 5 kat kazanç bildirdi. Kredi verme protokolü Aavenin yerel kripto LENDi de Mayısın en düşük seviyesinden yüzde 600 yükseldi.

Bu çılgınlık Ethereum ağının işlem hacmi açısından yükselmesine yardımcı oldu. ETH arka arkaya birkaç gün boyunca BTC tarafından teslim edilenlerden daha yüksek hacimler yayınladı. DeFi bir bakıma Ethereumun yerel token ETHsinin yükselmesine yardımcı olan bir blok zinciri olarak artan benimsenmesini taklit etti.

Pek çok gözlemci ayrıca potansiyel bir DeFi balonu patlaması konusunda uyardı. Sektörün bu yılki rallisi sahip olduğu startupların olası değerlemesine karşı abartılı göründü. FuturesMag DeFi patlamasının 2017’nin meşhur ICO çılgınlığına benzediğini belirtti.

Ethereumun fiyatı ICO balonu patlamasının ardından rekor seviyesinden yüzde 94 düştü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku