Bitcoin 12 bin dolar rallisinin ardından niçin tehlikeli bir bölgeye giriyor?

0 1

Bitcoin 11 bin dolar altına düşmesinin ardından son birkaç gün içinde yükseliş gösterdi. Kripto para birimi lideri son 24 saatte % 0.54 artış ile 11.900 Doları gördü.

Bu yükselişe karşın analistler olumlu duygular beslemiyor.

Bir yatırımcı 14 Ağustosta aşağıdaki grafiği paylaşarak Bitcoinin daha önce yükseliş eğilimi gösteren “yükselen üçgen” modelinin yavaş yavaş “düşüş eğilimi gösteren bir kamaya ” dönüşebileceğini belirtti.Yükselen kama genellikle aşağı yönlü güçlü düzeltmelerden önce gelen bir grafik oluşumu olarak tanımlanıyor.
Potansiyel yükselen kama oluşumu Bitcoinin RSI ve MACD fiyat hareketi arasında oluşan düşüş farklılıkları ile birlikte bir tersine dönüşün mümkün olduğunu gösteriyor:

“Yükselen üçgen yükselen bir kama gibi görünmeye başladı. Uzun süreli düşüş sapmalarla birlikte durum boğalar için biraz tehlikeli hale gelebilir.”


 

                  RSI ve MACD analizi ile son birkaç hafta içinde BTC fiyat hareketİ tablosu

Bu analiz aynı yatırımcının Bitcoinin Fear and Greed Endeksinin “Extreme Greed” seviyesine ulaştığını belirtmesinden kısa bir süre sonra yayınlandı. Yatırımcı duyarlılığını ölçmeye çalışan Fear and Greed Endeksi hacim sosyal medya duyarlılığı fiyat hareketi ve diğer eğilimlere göre hesaplanıyor.

Makro yükseliş eğilimi hala sağlam

Bu kısa vadeli şüpheciliğe rağmen birçoğu bitcoinin makro yükseliş trendinin temel eğilimler nedeniyle sağlam olduğuna inanıyor.

Goldman Sachsın hedge fon satış bölümünün eski başkanı ve Real Visionın CEOsu Raoul Pal son zamanlarda Bitcoinin şu anda dünyanın en iyi ticareti olduğunu belirtti:

“Aslında sadece bir varlık G4 bilançosunun büyümesini dengeledi. Hisse senedi değil tahvil değil emtia değil kredi değil değerli metaller değil madenciler değil. Yalnızca bir varlık büyük ölçüde daha iyi performans gösterdi: Bitcoin. Bitcoine inancım her geçen gün artıyor. Şimdi uzun vadeli bir varlık tahsisi olarak başka bir varlığa sahip olmaya bile değmeyeceğini düşünüyorum ancak bu başka bir günün konusu.

Sanders Morris Harris CEOsu George Ball Reuterse verdiği röportajda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin bu pazar döngüsünde güvenli bir varlık haline geleceğini düşündüğünü söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku