Bitcoin Balinaları Yeni Bir Ralli İçin Hazırlanıyor: İşte Kritik Glassnode Verileri!

534
Geçen hafta boyunca, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 62 bin dolar ile 63 bin dolar arasında konsolide oldu. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk BTC vadeli ETF’sinin piyasaya sürülmesinden sonra BTC hakkında birçok kurumsal ve düzenleyici konuşma duyuyoruz.

 

Balinalar rekor sayıda Bitcoin tutuyor! BTC adres etkinliği fırladı!

Glassnode‘dan gelen verilere göre, Bitcoin HODL’erlar, BTC’lerini elinde tutmaya devam ediyor. Bitcoin için likit olmayan arz 14,52 milyon ile rekor seviyeye ulaştı. Bu, BTC balinalarının büyük oranda BTC biriktirmesiyle mümkün olur. Son Chainlaysis raporuna göre, BTC balinaları geçen hafta 142 bin BTC satın aldı. Rapor ayrıca, 1.000 BTC’nin üzerinde balina adreslerinin 2021’de en yüksek arzı elinde tuttuğunu belirtiyor.
 Yukarıdaki grafikte görebileceğimiz gibi, balinalar Şubat ayının başlarında 185 bin BTC’ye sahipti ancak BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyeleri civarında olduğu Mayıs döneminde sattılar. Ancak Ekim ayının son haftasında, BTC balinaları toplam varlıklara 142 bin BTC ekledi ve varlıklarını 200 binin üzerine çıkardı   Ayrıca, Bitcoin adres etkinliği de geçen hafta fırladı. Son beş gün içinde, Bitcoin ağında 1 milyondan fazla aktif adres etkileşime girdi.

 

ABD kongre üyelerinden spot BTC ETF için SEC’e mektup!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin vadeli işlemler ETF’sini onayladıktan sonra, spot Bitcoin ETF’ye olan talep de artıyor. İlginç bir şekilde, bu sefer iki ABD Kongre Üyesi, Tom Emmer (MN-06) ve Darren Soto’dan (FL-09) devreye girdi. İki Kongre üyesi, SEC başkanı Gary Gensler’e aynı talepte bulunan mektuplar gönderdi. SEC’e gönderilen mektupta kongre üyeleri şunları yazdı:
Türev sözleşmelerine dayalı bir ETF’de alım satıma izin verdiniz, spot Bitcoin’e dayalı ETF’lerde alım satımın başlamasına da izin verebilirsiniz. BTC spot ETF’leri doğrudan varlığa dayalıdır ve bu da doğası gereği yatırımcılar için daha fazla koruma sağlar.

 

Son zamanlarda milletvekillerinden gelen spot Bitcoin ETF talebi, onay sürecini hızlandırabilir. Tıpkı BTC gibi, Ethereum vadeli işlemleri ETF’ye olan talep de artıyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Ethereum ETF’sinin onaylanması daha önce gerçekleebilir.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku