Zincir Üstü Analisti Willy Woo’dan Kritik Bitcoin Yorumu: 2 Metriğe Dikkat Çekti

300
Popüler zincir üstü analisti Willy Woo, Bitcoin (BTC) için önemli bir fiyat artışının ufukta olduğunu ima eden bir sinyal belirdiğini iddia ediyor.

 2 gösterge Bitcoin rallisine işaret ediyor

Analist, 831 bin Twitter takipçisine Bitcoin’in NVT’sinin (işlemden ağ değerine) tarihsel olarak rallilere yol açtığını söylediği bir noktada olduğunu söylüyor. NVT, zincir üzerindeki yatırımcı hacmini ölçen bir göstergedir. Metrik, Bitcoin ağının toplam değerini, BTC Blockchain’inden akan toplam işlem hacmine böler ve ardından hareketli bir ortalama ile düzeltir. Bu metriğe dayanarak Woo, Bitcoin’in fiyat açısından aşırı ısınmadığını söylüyor. Analist ”Fiyat artık aşırı ısınmıyor. Bunun bir boğa piyasası olduğunu varsayarsak, tarihsel olarak bu, fiyatın yükselmeye hazır olduğu bir bölge.” ifadesini kullandı.
Kripto para piyasasında yakından takip edilen analist, uzun vadede Bitcoin için yükseliş olduğunu söylediği başka bir göstergeye de işaret ediyor. Woo, Bitcoin’in piyasa değerinin ABD dolarının (M2) toplam arzı ile ilişkili olduğunu ortaya koyuyor Woo’nun paylaştığı grafiğe göre, ABD doları arzı arttıkça Bitcoin yükselmeye devam edebilir. Küresel para tabanı olarak BTC vs ABD doları (M2). Önümüzdeki 5 yıl içinde işler gerçekten ilginçleşecek. Woo kısa zaman önce Bitcoin için büyük bir 4. çeyrek rallisi ve öncekilerden farklı, muhtemelen 2022’ye kadar uzanan bir piyasa döngüsü tahmininde bulunmuştu. Woo şunları ekledi:
Önümüzdeki birkaç hafta boyunca bu dalgalı ortamda ne olursa olsun, bu yılın sonunda iyi bir ralli yapacağımızı kesinlikle biliyoruz. Dördüncü çeyrek harika olacak ve genellikle bu şeylerin zaman imzaları ile ilk çeyreğe girilecek. Önümüzdeki yılın ikinci çeyreğine nasıl geçeceğini görmemiz gerekecek. Belki daha da derine iner ama bunu konuşmak için henüz çok erken.

BTC balinaları ve borsa hareketleri, yükseliş öngörüyor!

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’ya göre, balina cüzdanı etkinliği Bitcoin fiyatı üzerinde hala önemli bir etkiye sahip. Yukarıda vurgulandığı gibi, Bitcoin borsa mevduatlarının çoğu balina cüzdanları tarafından yürütülüyor, ancak borsa rezervleri azalmaya devam ediyor, bu BTC için bir yükseliş işareti çünkü satın alınabilir arzın azalması, talep arttığında fiyat artışlarına yol açma eğiliminde.

 

 

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 2.712 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı yüzde 42.6. Kripto para sektörünün yıl sonu Bitcoin hedefi 100 bin dolar ve birçok analist bundan emin görünüyor. Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku