Ethereum ve Altcoinler bir BTC düzeltmesiden yararlanabilir

0 4

Bitcoin bugün erken saatlerde 13.858 Dolara ulaşarak ‘’Kripto kralı’’ olduğunu bir kez daha kanıtladı. Bununla birlikte Bitcoinin 14.000 Dolar hedefine yaklaşması kısa sürdü ve mevcut durumda 13.000 Dolar destek alanını korumak için mücadele ediyor.

Bitcoinin en azından 2020 yılı için ivmesi azaldı

Bir yükselişin ortasında olan Bitcoin’in bu yıl için momentumunun 13.858 Dolarlık artış ile son bulması muhtemeldir. Bu durumda Bitcoin önümüzdeki birkaç ay boyunca bir konsolidasyon aşamasından geçecek ve büyük ihtimalle 2021in ilk çeyreğinde yükseliş yaşayacak.

Ethereum ve Altcoinler Bitcoinin sert bir şekilde düzeltilmesinden yararlanacak

Eylül ayı başlarında % 63 gibi düşük bir seviyeye gerileyen Bitcoin hakimiyeti  mevcut durum itibariyle % 57 seviyesinde yer alıyor. Bitcoin’in 10.000 Dolara düştüğü ve bir hafta süreyle bu seviyede konsolide olduğu zaman dilimi içerisinde BTC hakimiyetinin daha düşük olduğunu söylemek gerekiyor. Ethereum Eylül ayı başlarında 490 Dolar ile 2020 yılındaki zirvesini belirledi.

Bununla birlikte Eylül ayından bugüne kadar Bitcoinin yükselişi Ethereum ve altcoinler üzerinde olumsuz bir etki bıraktı. BTC Paypalın kriptoya girmesi ve Square ile Microstrategy gibi halka açık şirketlerin mega Bitcoin alımlarını duyurması haberleri ile oldukça dikkat çekti.

Bitcoin için mevcut % 63 hakimiyet seviyesinin önümüzdeki birkaç ay boyunca konsolide olurken BTC için kısa vadeli bir direnç alanı olabileceği ihtimalini gözardı etmemek gerekiyor.

ETH ve altcoinlerin kendini tekrarlaması için çok az bir şans var

Kripto alanında popüler olan Ran Neuner Bitcoin düzeltmesinden sonra gelişen Ethereum teorisi ile ilgili yorumda bulundu. 

Bununla birlikte Bitfinex balinası @Joe007 bilinen Bitcoin modellerinin kripto anlatısında sıklıkla tekrarlanmadığını açıklayarak teoriyi çürüttü. Kendisi BTCnin 2020de yükselişe devam edebileceğini ve önem kazanarak ETH ile altcoinleri zayıflatacağını belirtti.

Bu nedenle Bitcoin yükselişinin ortasında gelişen ETH ve altcoinler ile ilgili dikkatli bir şekilde iyimser olmak gerekiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku