Ethereum un rakipleri olacak

0 0

Ethereum son birkaç yılın önde gelen akıllı sözleşme blok zinciri olarak biliniyor. Merkezi olmayan uygulamaları şu anda 10 milyar Dolar değerinde kripto para birimini bu uygulamalara sifonlayan on binlerce günlük aktif kullanıcıya sahiptir.

Birçok yorumcu bu eğilimler göz önüne alındığında Ethereumun ileriye doğru hareket eden tek ilgili blockchain olacağını iddia etti.

Gnosise odaklanan bir Ethereum geliştiricisi olan Eric Conner 50 milyar Dolarlık değerin Ethereum uygulamalarına ve ETHnin kendisine “hayalet zincirlerden aktarılabileceğini söyleyecek kadar ileri gitti:

“Hayalet zinciri hesaplaması geliyor. Hiç kimsenin kullanmadığı zincirler için piyasa değeri 50 milyar Dolardan fazla. Hepsi bu piyasa döngüsünün sonuna kadar gerçek kullanıma sahip Defı uygulamaları tarafından gasp edilecek.”

Ancak varlığın önümüzdeki yıllarda 1 trilyon Dolarlık bir piyasa değerine ulaşacağını düşünen tanınmış bir ETH boğası Ethereumun rakiplerine sahip olacağına inanmanın doğru olduğunu düşünüyor.

Ethereumun rakipleri olacak

Bu yılın başlarında Placeholder Capitalin ortağı Chris Burniske Ethereumun Bitcoini 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine yükselteceğini söylediğinde tartışmalı bir yorum yaptı.

Perakendeden gelen FOMOnun ve Ethereumun zincir içi ekonomilerinin kullanımındaki artışın varlığı mevcut fiyatından çok daha yükseğe çıkaracağını savunduğu için görüşleri DeFideki ve yatırımcı psikolojisindeki eğilimlerle desteklendi.

Ethereuma olan inancına rağmen Burniske geçtiğimiz günlerde Ethereumun çekiş kazandıran tek akıllı sözleşme blok zinciri olmayacağını itiraf etti:

“Ethereumu ne kadar çok sevsem de kripto inovasyonu BTC ile sınırlı olmadığı gibi ETH ile de sınırlı olmayacak. Kaliteli SC protokolleri için ufukta Ethereumun kendi ölçeklendirme yolculuğunun yanı sıra büyük bir büyüme dönemi var.”

Burniske yüksek gaz ücretleri şu anda Ethereumda görülen uzun işlem süreleri ve ölçeklendirme çözümlerinin tüm sorunları çözmede başarısız olma ihtimali nedeniyle diğer blok zincirlerinin güç kazanacağını düşünüyor:

“Ethereum’un DeFi patlaması ve mevcut NFT çılgınlığı yükün bir kısmını almak için diğer SC protokollerine duyulan ihtiyacı besliyor. Yüksek gaz ücretleri Ethereumun değerine işaret ettiği kadar Ethereum dışındaki şeylere de ihtiyaç olduğunu gösteriyor. Layer-2s + 2.0 bunu tamamen düzeltmeyecek. “

Hangi blok zincirlerinin ilgi göreceği konusunda Burniske belirli isimlerden bahsetmedi. Ancak Placeholderın Polkadot ile diğer blok zinciri ağlarına ve ana Ethereum blok zincirindeki stresi azaltabilecek uygulamalarına yatırımları mevcuttur.

2021de kripto ekosistemi için en az beş büyük inovasyon ortamı olacağını sözlerine ekledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku