Cardano 3. yıl dönümünü kutladı: Hoskinson, Ethereum a karşı savaş açtı

0 10

Charles Hoskinson Ethereuma karşı mücadeleyi ilan etti ve Cardanonun 2021de neden üstün olacağını açıkladı.

Charles Hoskinson dün Cardanonun üçüncü yılını kutladı. IOHK birinci yıldönümünün Tokyoda ve ikinci yıldönümünün Bulgaristanda olmasının ardından bu yıl Kyoto Moğolistan Afrika veya dünyanın başka bir yerinde gerçekleştirilecek kutlama koronavirüs nedeniyle mümkün olmadı ve bu nedenle Hoskinson bir video kaydetti.

Hoskinson Cardano ekosisteminin başarılarının altını çizdi:

Toplumun büyüklüğü o kadar büyük ki bu inanılmaz sanırım dört katına çıktık. Bugün günlük olarak yedi kat daha fazla işlem mevcut o zaman ikinci yıldönümünde vardı. Shelley sevk edildi. 1200den fazla kayıtlı bahis havuzu var üçte birinden fazlası merkezi olmayan ve sadece birkaç ay içinde % 100 olacak.

Goguene gidiyoruz. Orada işler oldukça iyi gidiyor. Her gün yarım milyar Dolarlık işlem hacmi ile 30dan fazla borsada likidite. Cardanoda olmak isteyen yüzlerce proje var. 2500 kişi şu anda 100 farklı fikirde 500 konsepte katılıyor ekosistemdeki tüm ADAnın yarısından fazlası devrediliyor.

Ayrıca Hoskinson yakında Cardanoya bazı projelerin geleceğini söyledi ve “Bunları duyurmak eğlenceli olacak” dedi. Şu anda Moğol geliştirici sınıfının da tamamlanmasının sonuna geliniyor.

Corona virüsünün bizi durdurmasına izin vermedik. Moğolistanda başka bir 25 Haskell geliştiricisini çevrimiçi olarak eğittik.Onları işe almak ve sınıfı geçen çocuklarla harika şeyler yapmak için sabırsızlanıyoruz.

Hoskinson IOHKnin yakında başlatılacak olan Haskell Vakfının kurucu üyelerinden biri olacağını da açıkladı. Hoskinson bunun IOHKnin Haskellin gelişmeye devam etmesini taşınabilir olmasını ve yaptığımız her şey için daha kullanışlı olmasını sağlamak için bazı teknik direksiyonlara sahip olmasını sağlayacağını söyledi.

Ayrıca Hoskinson en büyük rakibi Ethereum ve Vitalik Buterine atıfta bulundu. IOHK CEOsuna göre Cardano Ethereum ekosisteminin de sahip olduğu daha iyi daha güvenli ve ölçeklenebilir olan yüzlerce merkezi olmayan uygulamaya DeFiye yüzlerce tokena bir oylama sistemine ve bir kimlik çözümüne sahip olacak.

Bu amaçla IOHK Tokyo Teknoloji Enstitüsü ve Atina Edinburgh ve Wyoming Üniversiteleri olmak üzere 4 bilimsel kurumla çalışıyor. SNARKlar ve daha iyi oyun teorileri gibi en yeni ve en zor teknolojiler araştırılıyor. Bu anlamda Hoskinson Vitalik Buterin ve Ethereumu zor şeylerden kaçınmakla suçladı:

Cardano Ethereum da dahil olmak üzere hayatımda üzerinde çalıştığım en büyük proje oldu. Kapsam ve ölçek olarak çok geniş Vitalik Buterinin görmezden geldiği şeyleri yapıyoruz çünkü bunlar çok zor  her cephede ilerleme kaydettik.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku