Ethereum un Kurucusu Vitalik Buterin den Ripple İçin Ağır Hakaretler

0 1

Ethereumun kurucu ortağı Vitalik Buterin hem Ethereum hem de Bitcoinin Çin hükümeti tarafından kontrol edileceğini ima eden Ripple ekibine sert çıktı.

SECin Rippleı dava etmesinin ardından Ripplein yayınladığı savunma raporundaki bazı ifadeler genellikle ETH ile ilgili konularda açık sözlü olan Buterinni fena kızdırdı. Raporda Rippleın XRPsinin açık kaynaklı yapısı Çin hükümeti tarafından merkezileştirilememesi ve daha geniş bir şekilde benimsenmesini içeren nedenlerden dolayı hem Bitcoine hem de Ethereuma nazaran daha iyi bir alternatif olduğu iddia edildi. 

Ripple raporundaki bazı ifadeler şu şekilde: 

 Kripto para birimi endüstrisindeki yenilik tamamen Çine devredilecektir. Bitcoin ve Ethereum blok zincirleri Çin kontrolüne karşı oldukça zayıftır çünkü her ikisi de basit çoğunluk kuralına tabidir XRPL ise karşılaştırılabilir merkezileştirmeyi engeller. ”

XRP Bitcoine daha iyi bir alternatif sunan tamamen işlevsel bir para birimidir.  XRP son derece sağlam tam işlevli bir para piyasasına sahip açık kaynaklı bir blockchain teknolojisine dayalı yaygın olarak benimsenen bir dijital varlıktır. XRP piyasa değerine göre sürekli olarak ilk üç dijital para birimi arasında yer alıyor. Bitcoin ve Ethereum SECin menkul kıymetler olmadığını belirttiği Çin kontrolündeki ikidijitall para birimidir “

Bu ifadeler karşısında oldukça sinirlenen Buterin attığı bir tweette Ripple/XRP ekibi çöküşün eşiğinde diyerek XRPye B*kcoin dedi. Vitalikin Ethereum ağının neden henüz “sipariş” almadığını soran Çin dışişleri bakanlığı sözcüsüne de bir tweet ile yanıt verdi.

Tüm bunlar SECin Ripplea karşı XRP sattığını iddia ettiği bir dava açtığı söylendikten sonra meydana geldi. Dava SECin satışı yaptıktan sonra ihlal ettiğini iddia ettiği “Yatırımcıları koruma yasaları” nedeniyle açıldı.

 Rapor XRP fiyatı üzerinde olumsuz bir etki yarattı ve kripto para biriminin fiyatı yüzde 13.67 düştü. Şu anda hala en değerli üçüncü kripto para birimi olmasına rağmen analistler bunun SEC tarafından açılan en yüksek profilli dava olduğunu iddia ettiklerinden ağın geleceği ve tokeni tehlikede dediler.  SEC ayrıca davalarının çoğunu kazandı ve bu dava da kazanılırsa şirketin gelirini azaltabilir.

Ancak Ripple CEOsu Brad Garlinghouse iddialara karşı mücadele edeceklerini açıkladı ve “hukuk bizi haklı çıkaracak” dedi. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku