Ethereum teknik analizi

0 1

Merhabalar… Ethereum için yakın zamanda şöyle bir analiz yapmıştık. İsterseniz hatırlayalım: “Görüntü simetri üçgen formasyonuna oldukça yakın. Mevcut trend ise yükseliş yönünde. Bu kırılmanın yukarı yönlü olma ihtimalini bir miktar daha artırıyor. Eğer formasyon tamamlanır ve kırılma yukarı yönlü gerçekleşirse üçgenin diğer kenarı kadar yükseliş potansiyelinin ortaya çıkması muhtemel olacak. Bu da şu anki görünüm itibariyle 350 – 400 dolar bandını işaret ediyor.”

EthereumUSD hemen hemen beklentimiz dahilinde hareket etti bu sürede… Bir önceki analizimizde ısrarla üzerinde durduğumuz simetri üçgen formasyonunu yukarı kırmış görünüyor. Bunun da anlamı yukarıda da belirttiğimiz gibi 350 – 400 dolar bandını doğru bir ivmelenme ihtimalinin yüksek olduğu. Ancak yine de dikkat… Zira 302 dolar seviyesinde bir direnç noktası mevcut. Çok kuvvetli değil ama yine de dikkate alınmalı. 

Sonuç olarak; teknik anlamda EthereumUSD simetri üçgen formasyonu hedef noktası olan 350 – 400 dolar bandına doğru ivmelenme yaşayabilir. Bu süreçte 302 dolar seviyesinde çok kuvvetli olmayan ama kar satışları için kullanılma ihtimali olan bir direnç noktası var. Bunun kırılması formasyon hedefine doğru hareketi hızlandıracaktır. Olası geri çekilmelerde ise 268 dolar seviyesi önemli destek noktası konumunda.

Bol kazançlar 

Soru ve görüşleriniz için: @MCobanAnaliz

Mehmet ÇOBAN
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku