Ethereum teknik analizi 24 Aralık

0 1

Ethereum fiyatı geriledi. Bu düşüş fiyatlarda yüzde 5%e varan değer kaybını beraberinde getirdi. ve 130 dolar seviyesinde bulunan destek noktasının da altına sarkıldı. 

Fiyat şu anda bir diğer destek noktası konumunda olan 125 ve 126 dolar seviyelerini test ediyor…

Daha önce ETH / USD saatlik grafiğinde 132 $ civarında bir destekle üçgeninin altında bir kırılma oldu.

Bitcoin’de de benzer bir hareket var. Bitcoin değeri yüzde 4 civarında geriledi ve şu anda 7 bin 400 dolar seviyesinin altında işlem görüyor.

Ethereum fiyatının ABD Doları ve Bitcoine karşı önemli bir destek bölgesine geri dönmesi dikkat çekici. Şu an için en önemli destek noktası 125 dolar… Aşağı yönlü riskin daha fazla artmaması için kesinlikle 125 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kalınmalı…

Dün Ethereum fiyatı Amerikan Doları karşısında 130 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde beklediğimiz bir yükseliş yaşadı. Bununla birlikte ETH 100 saatlik basit hareketli ortalamanın ve 132 doların üzerinde yükseldi.

Yükselişte dikkat çeken135 dolar seviyesindeki güçlü direnç bölgesinin çalışması oldu. Bu direnç noktasının kırılamaması fiyatlarda bir düzeltmeyi de beraberinde getirdi. Gelen satış dalgası 132 ve 130 dolarlık destek seviyelerinin de aşağı yönlü kırılmasına sebep oldu. Bu hareketlerle ETH fiyatının 128 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görmesi dikkat çekti.

Son olarak fiyat ana destek noktaları olan 125 ve 126 dolar seviyelerini test etti. 126 dolar civarında şu an için bir dip oluştu gibi. Son düşüşün yüzde 236 Fib geri çekilme (135 – 126  dolar) seviyesinin yakınına kadar gerileme yaşandı…

Etherum’da yeni bir yükseliş için kesinlikle 130 dolarlık direnç seviyesi kuvvetli bir şekilde kırılmalı. Bu gerçekleşirse bir sonraki büyük direnç noktası olan 140 – 142 dolar seviyelerine 135 dolar noktası ara direnç seviyesi olmak üzere hareketlenme başlayabilir. 

Olası geri çekilmelerde ise 125 dolarlık destek noktası en önemli seviye konumunda. Bu noktanın altına doğru gelebilecek satış dalgası düşüş hızlandırabilecek etkiye sahip.

Grafiğe bakıldığında da Ethereum fiyatının önemli 125 dolar destek seviyesinden döndüğü görülüyor. Fiyatların 125 dolarlık bölgenin üzerinde olduğu sürece 130 ve 135 dolar seviyelerine doğru bir ivmelenme yaşanabilir.

ETH Teknik Göstergeler

Saatlik MACD – ETH / USD için MACD yavaş yavaş yükseliş bölgesine doğru ilerliyor.
Saatlik RSI – ETH / USD için RSI şu anda olumsuz işaretlerle 40 seviyesinin çok altında.
Önemli destek seviyesi: 125 dolar
Önemli direnç seviyesi: 130 dolar

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku