Ethereum tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare, 4 milyon dolarlık fon sağladı

0 63

Kullanıcıların profesyonel oyunculara dayalı kartlar toplamasına ve birbirleriyle rekabet etmesine izin veren Ethereum blockchain tabanlı fantastik futbol oyunu Sorare bugün 4 milyon dolarlık bir başlangıç finansmanı turunu yükselttiğini açıkladı.

Küresel bir girişim sermayesi fonu olan e.ventures tarafından yönetilen oversubscribed başlangıç turu yeni yatırımcıların Partech Fabric Ventures ve Semantic Venturesın yanı sıra Alman profesyonel futbolcu ve dünya kupası şampiyonu André Schürrlenin (son zamanlarda Borussia Dortmund) katkılarını da içeriyor. Seedcamp ve Consensysi (bağımsız bir şifre çözmeyi finanse eden) içeren mevcut Sorare yatırımcıları da katıldı.

Sorare CEOsu Nicolas Julia “İnsanlar yılda 370 milyar dolarlık koleksiyon satın alıyor. Sorare’nin misyonu fantastik futbolu küresel ve yeni bir koleksiyonla ödüllendirmek: dijital futbol kartları” dedi.

“Futbol taraftarlarının futbol bilgilerini kullanmaları ve oyunda cilt ile oynamaları için en kolay yolu yaratıyoruz. Fantezi futbolunun benimsenmesini ilerletmemize yardımcı olacak inanılmaz bir yatırımcı sendikası tarafından desteklenmekten mutluluk duyuyoruz.”

Sorareye göre firma bugüne kadar 90dan fazla kulüple (henüz oyunda olmayanlar da dahil olmak üzere) anlaşmalarla birlikte 2020nin sonuna kadar 150 takım ve beş lig imzaladı.

Sorare Mart 2019da piyasaya sürüldü ve kullanıcıların benzersiz değiştirilemeyen token (NFT) varlıkları olarak sahip oldukları 1 milyon dolardan fazla pro player kartı sattı. Sitenin işlem hacmi geçen Aralık ayında 30.000 dolardan geçen ay 350.000 dolara yükseldi ve şirket bu başlangıç finansmanı duyurusundan önce karlı olduğu anlamına geliyor.

.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku