Ethereum Tabanlı Altcoin Uçuşa Geçti: Coinbase Etkisi!

3.007

Ethereum ağının üzerine inşa edilmiş bir oyun altcoin projesi, önde gelen ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’de listelenmesinin ardından neredeyse kesintisiz bir parabolik yükselişe tanık oluyor.

Altcoin GALA, Coinbase’de listelenmesinden sonra %309 yükseldi

Coinbase, Gala (GALA)’yı geçen haftanın başlarında profesyonel ticaret platformuna ekledi. Ardından Çarşamba günü bireysel işlem platformunda altcoin için destek sağladı. Coinbase, altcoin için ilk desteğini açıkladığından beri, GALA Pazar günü 0,11 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi 0,45 dolara yükselerek %309 artış kaydetti. GALA, son 24 saatte %43 oranında değer kazandı.

Gala Games’in kurucusu Eric Schiermeyer, aynı zamanda popüler sosyal mobil oyun şirketi olan Zynga’nın kurucularından biridir. Schiermeyer’in liderliğinde Zynga; Poker, Mafia Wars ve Farmville gibi popüler yapımların hayata geçirildiği görülüyor. Son teknoloji oyunlarla ün sahibi olan Schiermeyer’in, Blockchain tabanlı oyun ağı oluşturmak ve kullanıcıların oyunlar üzerinde daha fazla hak sahibi oldukları yapılar meydana getirmek adına Temmuz 2019’da Gala Games’i kurduğu ifade ediliyor. Gala, Gala Games ekosisteminin temel kripto para birimidir. Altcoin GALA, Blockchain oyunları için bir platform olan Gala Games’e güç veren bir Ethereum token’ıdır. GALA, Gala Oyunları katılımcıları arasında değişim aracı olarak kullanılıyor. Örneğin, oyun içi öğeler için ödeme yapmak üzere kullanılabilir.

Gala, 3 milyon dolar değerinde bir NFT satışı gerçekleştirdi

Gala Games’de oyuncular, benzersiz token (non-fungible token, NFT) sahibi olabilir ve Gala Games ekosistemindeki oyunların yönetiminde söz hakkı edinebilir. Oyunlara özel oluşturulan NFT’leri satın almanın yanı sıra Gala Games, kendi yardımcı program token’ı olan GALA’yı da kullanıyor. 2019 yılında faaliyete geçtiğinden bu yana Gala Games’in, aylık 1,3 milyon aktif kullanıcıya ulaştığı ve 26.000 NFT sattığı görülüyor. Kripto piyasasında nispeten yeni bir oyuncu olan altcoin GALA’nın sattığı en pahalı parçanın 3 milyon dolar değerinde olduğu belirtiliyor.

Gala Games şu ana kadar, Town Star isimli oynanabilir oyun ve VOX adlı NFT koleksiyon serisini piyasaya sürdü. Townstar, oyuncuların sahip olduğu NFT’leri içeren rekabetçi bir çiftçilik simülasyon oyunu olarak geliştirildi. Oyun, oyuncuların haftalık liderlik tablosuna tırmanmak ve oyun içi ödüller kazanmak için çeşitli zorluklara katılmalarına olanak sağlıyor. Yakın gelecekte bir fantezi RPG, bir bilim kurgu strateji ve bir de kule savunma oyunu gibi yapımları hayata geçirmeyi planlıyor. Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriproarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku