Teksas Blockchain Zirvesi Sona Erdi: Senatörden Yaratıcı Bitcoin Projesi!

161
Cumhuriyetçi Senatör Rafael Edward “Ted” Cruz, Teksas eyaletindendeki Bitcoin (BTC) madenciliği hakkında önemli açıklamalar yaptı ve mevcut sorunlara bazı yenilikçi çözümler önerdi. 8 Ekim Texas Blockchain Zirvesi’nde konuşan Senatör Cruz, Bitcoin’in eyaletin karşılaştığı birçok sorunu çözme potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

 Petrol endüstrisi ve Bitcoin madenciliği

Teksas, geçtiğimiz kış mevsiminde ciddi elektrik kesintileri yaşadı, ancak eyalette bol miktarda enerji var. Eyalet, ABD‘deki en büyük rüzgar enerjisi üreticisi ve bol miktarda ucuz güneş enerjisine sahip, bu yüzden bu yılın başlarında Çin’den göç eden Bitcoin madencileri için popüler bir mekân haline geldi.
Cruz, büyük ölçüde boşa harcanan başka bir enerji türüne değindi. Castle Island Ventures ortağı Nic Carter, 11 Ekim’de şu yorumu yaptı:
 Dinlerken kulaklarıma inanamadım! Bu konuda şimdiye kadar bir politikacı tarafından sunulan en zeki bakış açısı.

Bitcoin destekçisi Senatör, Teksas’ın genellikle boşa harcanan ve yakılan başka bir önemli enerji kaynağına sahip olduğuna dikkat çekti. Petrol endüstrisinin bir yan ürünü olan gaz, basınç artışlarını önlemek için “yakılır”. Cruz, şu anda ABD’de yakılan gazın yaklaşık yüzde 50’sinin Batı Teksas Permiyen Havzasında yapıldığını belirtti. Senatör, “Bence bu Bitcoin için muazzam bir fırsat çünkü şu anda boşa harcanan enerji bu.” ifadesini kullandı.

 

 Projenin Ekonomik ve çevresel faydaları!

 Senatör, bu gazı kullanılabileceği yere kanalize edecek herhangi bir iletim ekipmanı veya boru hattı olmadığını da sözlerine ekledi. Cruz, bu gazın jeneratörlerle Bitcoin madenciliği yapmak için kullanılabileceğini öne sürdü. Bu gazın yakılmak yerine, madencilik faaliyetlerinde kullanılması çevre ve doğa için oldukça faydalı olacak. Crux, önümüzdeki beş yıl içinde “Bitcoin madenciliğinin farklı bir boyuta ulaşacağını ve Teksasın ekonomik ve çevresel sorunlarına yardımcı olacağını belirtti.

 

Çinli Bitcoin (BTC) Madencileri Vahşi Batıya Yöneldi: İstikamet Teksas
 
Bitcoin madencileri, Teksas’te bol miktarda rüzgar veya güneş enerjisi kullanma şansına sahipken, yenilenebilir kaynaklardan da yararlanabilirler. Carter sözlerini şöyle tamamladı:
Doğrusunu söylemek gerekirse, Senatör Cruz kesinlikle haklı. Büyük enerji firmaları bu yöntemi kullanarak hem Bitcoin madenciliği yapabilir hem de ortaya çıkan gaz büyük oranda azaltılır.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Beincrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku