Ethereum son 2 senenin zirvesinden bakıyor…

0 3

Ethereum bugün en son iki sene önce test ettiği 500 doları tekrar test etti. Bunda altcoinlerin düşük performanstan yavaşça geri dönüş yapması şüphesiz etkili oldu.

Cointelegraph Markets Coin360 ve TradingViewden gelen veriler ETH / USDnin cuma günkü işlemlerinde psikolojik olarak önemli bir direnç noktası olan 500 doları test ettiği görüldü.

Ethereum’un yükselişi haber yayına hazırlandığı sırada kabaca yüzde 6 ile sınırlı kalsa da 2020 yılında genel olarak en büyük altcoinin Bitcoinden (BTC) daha iyi performans gösterdiğine dikkat çekiliyor.

Yılbaşından bugüne getiriler Ether için yüzde 284 Bitcoin için ise yüzde 155 olarak gerçekleşti.

Koronavirüs kaynaklı varlık çöküşünün hemen ardından mart ayı ortasındaki fiyat düşüşlerine karşılık Bitcoin hala en güçlü oyuncuydu – o sırada ETH / USD sadece 117 dolarda işlem gördü ve cuma günkü seviyeleri yüzde 327 artış gösterdi. BTC / USD yüzde 411 artışla 3 bin 600 dolardan 18 bin 488 dolara yükseldi.

ETH’nin haziran 2018den beri ilk kez gerçekleştirdiği 500 dolarlık ziyaretinin yanı sıra diğer büyük altcoinler de yaşam belirtileri gösteriyor. Özellikle de yüzde 12 kazançla Bitcoinden daha iyi performans gösteren Litecoin (LTC)

Daha önce Cointelegraph Markets analisti Michaël van de Poppe yeni bir “altseason” beklemesi gerektiğini ancak Ether’in bir sonraki boğa koşusu için gerçekçi bir zirvenin 20 bin dolara  kadar yüksek olabileceğini savunmuştu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku