Ethereum merkezli Origin Dollar, tahmini 7 milyon Dolar hacklendi

0 0

Origin Protocol kurucu ortağı Matthew Liu Pazartesi gecesi Origin Dollara (OUSD) yapılan bir saldırıyı doğruladı.

“Ekip hangi güvenlik açığından yararlanıldığını ve hackerın kullanıcıların mevduatlarına nasıl erişebileceğini anlamak için çalışıyor.” 

Kesin istismara rağmen bazı tür flaş saldırılar henüz bilinmemekle birlikte Origin ekibi  ETH ve DAI stablecoinleri de dahil olmak üzere 7 milyon Dolar alındığı tahmin ediliyor.  

Liu 1 milyon Doların üzerinde Origin çalışanları ve kurucusundan geldiğini söylediği fonların geri alınıp alınamayacağından henüz emin olmadığını belirtti.

Liu söylentileri bastırmak için “Bu bir gerileme ya da dolandırıcılık değil. Bu aksiliğe rağmen OUSDyi eşler arası ticaretin daha geniş Origin misyonuna dayanan güvenli ve başarılı bir ürün haline getirme niyetimizdir” dedi.

Blockchain tabanlı bir e-ticaret platformu olan Origin Eylül ayı sonunda OUSD stablecoini tanıttı; fiat para ile değil DAI dahil olmak üzere diğer stablecoinler tarafından destekleniyor.

Stablecoin 1.00 Dolara eşdeğer olması gerekirken saldırı sonucunda 0.54 Dolara düştü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku