Ethereum merkezli Origin Dollar, tahmini 7 milyon Dolar hacklendi

Abone Ol
Ethereum merkezli Origin Dollar, tahmini 7 milyon Dolar hacklendi
Gökçe Hürata
 • 17 Kasım 2020
 • Yazar:

  Origin Protocol kurucu ortağı Matthew Liu, Pazartesi gecesi Origin Dollar'a (OUSD) yapılan bir saldırıyı doğruladı.

  "Ekip, hangi güvenlik açığından yararlanıldığını ve hacker'ın kullanıcıların mevduatlarına nasıl erişebileceğini anlamak için çalışıyor." 

  Kesin istismara rağmen, bazı tür flaş saldırılar henüz bilinmemekle birlikte, Origin ekibi  ETH ve DAI stablecoin'leri de dahil olmak üzere 7 milyon Dolar alındığı tahmin ediliyor.  

  Liu, 1 milyon Doların üzerinde Origin çalışanları ve kurucusundan geldiğini söylediği fonların geri alınıp alınamayacağından henüz emin olmadığını belirtti.

  Liu, söylentileri bastırmak için "Bu bir gerileme ya da dolandırıcılık değil. Bu, aksiliğe rağmen, OUSD'yi eşler arası ticaretin daha geniş Origin misyonuna dayanan güvenli ve başarılı bir ürün haline getirme niyetimizdir" dedi.

  Blockchain tabanlı bir e-ticaret platformu olan Origin, Eylül ayı sonunda OUSD stablecoin'i tanıttı; fiat para ile değil, DAI dahil olmak üzere diğer stablecoin'ler tarafından destekleniyor.

  Stablecoin, 1.00 Dolara eşdeğer olması gerekirken, saldırı sonucunda 0.54 Dolara düştü.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Origin ile ilgili her şey

  Ethereum merkezli Origin Dollar, tahmini 7 milyon Dolar hacklendi

  Ethereum merkezli Origin Dollar, tahmini 7 milyon Dolar hacklendi

  Origin Protocol kurucu ortağı Matthew Liu, Pazartesi gecesi Origin Dollar'a (OUSD) yapılan bir saldırıyı doğruladı. "Ekip, hangi güvenlik açığından yararlanıldığını ve hacker'ın ...

  • 17 Kasım 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.