Ethereum Merge İçin Hazır! Fiyat Nasıl Etkilenecek?

267

Ethereum (ETH)’un önemli geliştiricilerinden biri olan Tim Beiko, Twitter üzerinden paylaştığı yazıda Ethereum Merge güncellemesi için tüm hazırlıkların artık tamamlandığını aktararak yatırımcıları heyecanlandırdı. Peki, lider altcoin Ethereum (ETH)’un fiyatı nasıl etkilenecek? İşte detaylar…

Ethereum büyük güncellemeye hazır!

Ethereum geliştiricisi Tim Beiko’nun Twitter üzerinden aktardığı bilgilere göre Ethereum Mainnet artık Beacon Chain ile birleşmeye hazır halde bulunuyor. Geçişin hemen sonrasında ise Ethereum üretim modeli, iş ispatından (PoW) hisse ispatına geçiş yapmış olacak ve kripto para endüstrisinde çok sayıda projeyi barındıran ağ için yüzde 99 oranında daha çevreci bir model olarak karşımıza çıkacak.

Önümüzdeki 24 Saat İçerisinde Ethereum (ETH) Fiyatında Neler Olacak?

Merge Mainnet Hazırlık Kontrol Listesi, Ethereum geliştiricilerinin “Birleştirmeyi Mainnet sürümüne hazır hale getirmek” için çeşitli görevleri özetleyen bir belge olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca, fikir birliği ve yürütme katmanı için yazılım ve yükseltmelerin uygulanmasını, Engine API’sinin kimliğinin doğrulanmasını ve genel belgelerin yayınlanmasını içerir. Ayrıca, fikir birliği ve yürütme katmanında çerçeveleri ve modülleri test ederek, Ropsten, Sepolia ve Goerli gibi genel test ağlarını çatallar. Ayrıca araştırma ve geliştirme bölümü, Geçiş süreci analizi, Yürütme katmanı senkronizasyonu, Stres testleri ve Ücret Piyasası davranış değişikliklerini içerir. Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere Vitalik Buterin, geçişin 15 Eylül tarihinde gerçekleşeceğini söylemişti. Ancak güncellemenin kesin tarihi hashrate’e bağlı olarak ufak bir sapma yapabilir.

Merge, ETH fiyatı için ne anlama geliyor? Fiyat nasıl etkilenecek?

Lider altcoin projesi Ethereum’un fiyatı, FOMC toplantısı ve deflasyonist baskı nedeniyle 2 bin dolar seviyesine ulaştıktan hemen sonra hafifçe eski seviyelerine düşüş yaşadı. Son 24 saat içerisinde ETH fiyatı ise yüzde 2 değer kazandı ve mevcut fiyatı anlık olarak 1.862 dolar seviyesinde bulunuyor.

Ethereum Hedefe Kilitlendi! Bu Fiyata Yükselebilecek mi?

Ayrıca, Ethereum (ETH), EIP-1559 yakma mekanizması nedeniyle Birleştirmeden sonra deflasyonist bir varlık haline gelecektir. Merge güncellemesiden sonra dolaşımdaki arz azalacak ve bu da ETH fiyat düşüşünü düşürecek. Vitalik Buterin daha önce Ethereum fiyatının doğru koşullar altında tekrar yükseleceğini belirtmişti. Bu doğru koşullar, “bekleme süresi” kavramı nedeniyle güncellemeden 6-8 ay sonra gelecektir. Bir diğer yandan Ethereum’un geliştiricileri, yakın zamanda gelecek olan Merge güncellemesi sonrası gas ücretleri, işlem hızı ve staking’de bir değişiklik olmayacağını vurguluyor. Ölçeklendirmeyle alakalı koşulların ise devam edecek olan güncellemelerde iyileşeceğini aktarıyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku