Ethereum long pozisyonlarındaki bu rekor ne anlama geliyor?

0 0

Önde gelen kripto para borsası Bitfinexte Ethereumun yükselişine giderek daha fazla oynanıyor. Borsada işlem gören Ethereum kontratlarında uzun pozisyonlar yeni bir rekor seviyeye ulaştı.

Bugün itibariyle uzun vadede 164 milyondan fazla açık kontrat var. Kontratların toplam değeri 345 milyon dolar.

BİTCOİN TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

2020nin başlarında bu sayı 500 bin civarındaydı. O zamandan beri uzun pozisyonlarda yüzde 228 artış oldu. Uzmanlar Ethereumun gelecekteki fiyatı konusunda iyimser görünüyor.

Bilindiği üzere 2020 yılı Ethereum için önemli bir yıl. Piyasa değeri ile Bitcoin’in ardından en büyük kripto para olan Ether Proof-of-Work (PoW) siseminden Proof-of-Stake’e (PoS) geçiş yapacak. Bu geçiş Ethereum 2.0 adlı geniş bir güncelleme altında gerçekleşecek.

Ethereum 2.0 ile Ethereumun saniyede gerçekleştirebileceği işlem sayısının 2000lere ulaşacağı söyleniyor. Şu anda Ethereum saniyede 15 işlem yapabilir. Öte yandan Proof-of-Stake’e geçişten sonra yatırımcılar ellerindeki ETH ile faiz getirisi elde edebilecek.

Bunun yatırımcıları ETHyi korumaya teşvik ettiği ve pazardaki arzın azalacağı düşünülüyor. Uzmanlar Ethereum 2.0’ın Bitcoin’de geçtiğimiz günlerde gerçekleşen halving’den çok daha önemli olduğunu halving’den daha fazla konuşulması ve tartışılması gerektiğini dile getiriyor. Ethereum 2.0a başarılı bir geçiş şüphesiz ETHnin kendisinin önemli bir takdirine neden olacak.

Şu anda ETH yıl başından bu yana performansı ile Bitcoinden daha iyi performans gösterdi. Haber yayına hazırlandığı sırada 214 dolardan işlem gören kripto para birimi yıl başından bu yana yüzde 64 artış yaşadı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku