Ethereum (ETH) Londra Güncellemesi Geliyor: ETH Fiyatı Nasıl Etkilenir?

122

Londra güncellemesinin bu hafta yapılması planlanıyor ve Ethereum’un geleceğini değiştirebilir. Londra güncellemesi , bu haftanın sonundan önce Ethereum test ağlarına dağıtılacak. Ethereum Vakfı, 18 Haziran’daki bir duyuruda Londra güncellemesinin ayrıntılarını açıkladı. Duyuruya göre, uzun zamandır beklenen Londra güncellemesinin 24 Haziran’da yapılması planlanıyor. Ethereum Vakfı Tim Beiko da yakın tarihli tweetinde Londra güncellemesini şu şekilde anlattı:

Ethereum Vakfı Londra yükseltmesini duyurdu

Başlangıçta, Londra güncellemesi bu haftanın sonundan önce Ropsten’de 1.049.9401 blokta yayınlanacak. Daha sonra yükseltme Goerli ve Rinkeby’de yayınlanacak. Güncellemenin üç ağda başarılı bir şekilde etkinleştirilmesinin ardından blog gönderisi, daha sonra duyurulacak olan Ethereum ana ağı için bir block oluşturulacağını bildirdi. Londra güncellemesinin Ropsten’de yayınlanmasından sonra, 30 Haziran’da 5,062,605 blockta Goerli ağında da yayınlanacak. Bundan sonra, Londra güncellemesi 7 Temmuz’da Rinkeby ağında 8.897.988 blockta yayınlanacak. Düğüm operatörleri, Londra güncellemesiyle daha uyumlu olması için şu anda çalıştırdıkları kullanıcı sürümünü güncellemelidir. Düğüm operatörleriyle konuşan Ethereum geliştiricileri şunları söyledi:

Ethereum düğüm operatörleri, katılmak istedikleri ağlarda çatal bloğundan önce düğümlerini güncellemelidir. Block zamanı değişkenliği nedeniyle, güncellemenin beklenen tarihten birkaç gün önce yapılması önerilir.

Bu amaçla, Ethereum Vakfı, güncellenmiş kullanıcı sürümüne olan bağlantıları listeledi. Bağlantılar go-ethereum (geth), Nethermind, Erigon (fka TurboGeth), Besu, OpenEthereum (fka Parity) ve EthereumJS VM için mevcuttur.

Londra güncellemesinin EIP’leri

Güncelleme, EIP-1559: ETH 1.0 chain için ücret piyasası değişikliği ve EIP-3198: BASEFEE işlem kodu dahil olmak üzere beş Ethereum İyileştirmesi (EIP) ile birlikte gelecek. Diğerleri EIP-3529: İadelerde azalma, EIP-3541: 0xEF bayt ile başlayan yeni sözleşmeleri reddet ve EIP: 3554: Zorluk Bombası Gecikmesi 1 Aralık 2021’dir. Ethereum Foundation, EIP-1559’un block başlığına bazı değişiklikler getirdiğini, yeni bir işlem türü getirdiğini, yeni JSON RPC uç noktalarını içerdiğini ve işlem havuzu, madencilik ve daha fazlası gibi farklı sektörlerdeki kullanıcıların davranışını değiştirdiğini vurguladı.

Ayrıca, EIP-1559, Ethereum’daki artan gaz ücretlerini ele alır. EIP, ağdaki algoritmalar tarafından yönetilen standart ücretleri benimser. Sonuç olarak, ücretler yoğun bir pazarda yükselir ve pazar açıkken düşer. EIP-1559, ETH arzını azaltacağı için Ethereum (ETH) değerinde bir artışı tetikleyecek şekilde konumlandırılmıştır. Ayrıca EIP ile daha önce madencilere ödenen ücretlerin bir kısmı madencilere gönderilmeyecek. Yazımızın hazırlanması sırasında, ETH yüzde 8,30 düşüşle 1.953 dolara düştü. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi de son 24 saatte yüzde 8’den fazla değer kaybetti. Bununla birlikte, ETH son 24 saat içinde işlem hacminde yaklaşık yüzde 39 arttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku